czwartek, 30 marca 2023

Nalewka z piołunu

 #materiał sponsorowany

Nalewka z piołunu św. Hildegardy — receptura i historia zastosowania

Czy słyszałeś już o nalewce z piołunu św. Hildegardy? Ta średniowieczna receptura została opracowana przez św. Hildegardę z Bingen, niemiecką benedyktynkę i uzdrowicielkę, w XII wieku. Nalewka z piołunu św. Hildegardy to naturalny środek, który przez wieki był stosowany do poprawy trawienia i leczenia chorób wątroby. W tym artykule przedstawimy Ci historię i zastosowanie tej niezwykłej nalewki oraz podzielimy się przepisem, dzięki któremu będziesz mógł przygotować ją samodzielnie w domu.

Historia nalewki z piołunu św. Hildegardy — pochodzenie receptury

Nalewka z piołunu św. Hildegardy to starożytny, naturalny środek, który powstał już w XII wieku. Receptura została opracowana przez św. Hildegardę z Bingen, niemiecką benedyktynkę i uzdrowicielkę, która poświęciła swoje życie na badanie ziół i ich wpływu na zdrowie. Zgodnie z jej pismami, nalewka z piołunu św. Hildegardy miała pomagać w leczeniu dolegliwości trawiennych, w tym zaparć, bólów brzucha, nudności i wymiotów. Ponadto św. Hildegarda przypisywała nalewce z piołunu działanie oczyszczające dla organizmu, szczególnie dla wątroby.

Zioła w nalewce z piołunu św. Hildegardy — co wpływa na jej skuteczność

Nalewka z piołunu św. Hildegardy zawiera wiele różnych ziół, a każde z nich ma swoje unikalne właściwości i wpływ na organizm. Głównym składnikiem nalewki jest piołun, który jest znany ze swojego działania żółciopędnego i pobudzającego trawienie. Ponadto, w skład nalewki wchodzą również inne zioła, takie jak anyż, fiołek trójbarwny, cynamon czy imbir, które mają działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i oczyszczające. To połączenie różnych ziół sprawia, że nalewka z piołunu św. Hildegardy jest tak skuteczna w poprawie trawienia i oczyszczaniu organizmu.

Właściwości zdrowotne nalewki z piołunu św. Hildegardy — na co pomaga i jak działa

Nalewka z piołunu św. Hildegardy ma wiele pozytywnych właściwości dla zdrowia. Dzięki zawartości piołunu działa ona żółciopędnie, czyli pobudza wydzielanie żółci przez wątrobę i ułatwia trawienie. Ponadto nalewka z piołunu św. Hildegardy działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjne i oczyszczająco, co pomaga w walce z wolnymi rodnikami i toksynami w organizmie. Właściwości te sprawiają, że nalewka z piołunu św. Hildegardy może pomóc w leczeniu chorób wątroby, dolegliwości trawiennych, a nawet chorób autoimmunologicznych.

Jak przygotować nalewkę z piołunu św. Hildegardy w domu — krok po kroku

Przygotowanie nalewki z piołunu św. Hildegardy w domu jest bardzo proste. Najważniejsze składniki to suszony piołun, spirytus i woda. Można także dodać inne zioła, takie jak anyż, cynamon czy imbir, aby wzbogacić smak i właściwości nalewki. Najlepiej użyć naczynia szklanego lub ceramicznego, aby nie reagowało z alkoholem. Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak przygotować nalewkę z piołunu św. Hildegardy w domu:

 

  1. Zmieszaj 100 gramów suszonego piołunu z 0,7 litra spirytusu i 0,3 litra wody.

 

  1. Przelej mieszaninę do naczynia szklanego lub ceramicznego i zakręć.

 

  1. Wstaw naczynie w ciemne miejsce i pozostaw na około 3-4 tygodnie.

 

  1. Co kilka dni wstrząśnij naczyniem, aby składniki dobrze się wymieszały.

 

  1. Po upływie 3-4 tygodni nalewkę przecedź przez sitko lub płótno.

 

  1. Nalewkę przelać do butelek i przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.

 

Jak stosować nalewkę z piołunu św. Hildegardy — zalecenia i dawki

Nalewka z piołunu św. Hildegardy: https://www.sklephildegarda.pl/Nalewka-piolunowa-BIO-MAITRUNK-500ml to naturalny i skuteczny środek, ale należy stosować ją z umiarem. Zalecana dawka to 1 łyżeczka dziennie, rozpuszczona w wodzie lub soku. Nie należy przekraczać tej dawki, ponieważ nadmiar może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych, takich jak biegunka, wymioty czy zawroty głowy. Nalewkę można stosować przez okres kilku tygodni, a następnie zrobić przerwę. Przed rozpoczęciem stosowania nalewki z piołunu św. Hildegardy warto skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli mamy problemy z trawieniem lub choroby wątroby. Najwyższej jakości nalewki znajdziesz na: https://www.sklephildegarda.pl/pl/c/NALEWKI-SW.-HILDEGARDY/93 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...