wtorek, 26 stycznia 2021

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham Sam McBratney

 

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham  Sam McBratney

Dziś pora na kolejną nowość z ksiegarni taniaksiążka.pl -  Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham  Sam McBratney. Jej bohaterów znam z telewizyjnej kreskówki o tym samym tytule, która jest całkiem sympatyczna dlatego z ciekawością sięgnęłam po książkę. I zachwyciła mnie ona od momentu kiedy tylko zobaczyłam okładkę.

Bohaterowie to Duży Brązowy Zając i Mały Brązowy Zajączek. Oba zwierzątka starają się wyrazić przy pomocy rożnych gestów i słów jak bardzo się kochają, można się tutaj nawet pokusić o stwierdzenie, że prześcigają się w zapewnianiu kto kogo bardziej kocha. Jak się okazuje okazywanie uczuć nie jest wcale takie proste jak by się mogło wydawać. Zajączki używają do tego różnych prostych miar i gestów. Mały Zajączek chce pokazać Dużemu Brązowemu Zającowi jak bardzo go kocha ponieważ nie umie ująć tego w słowa,  stara się  zaprezentować swoje uczucia najlepiej jak potrafi: skacze, biega, gimnastykuje się, wymyśla coraz to nowe przykłady: „kocham cię tak wysoko, jak tylko mogę dosięgnąć”, „kocham cię tak daleko, jak przez całą drogę do rzeki,”kocham cię jak stąd do księżyca.” Malec z wzruszającym uporem chce pokazać ojcu jak wielki jest ogrom jego miłości i powiem Wam, że ta jego dziecięca szczerość niezwykle chwyta za serce. 

Dzięki tym małym zajączkom uzmysławiamy sobie, że niektórych rzeczy po prostu nie da się zmierzyć, ani wyrazić słowami. 

Niby taka prosta książka z niewielką ilością tekstu, a jednak może dać do myślenia nawet nam dorosłym i skłonić do zastanowienia kiedy ostatnio mówiliśmy swoim najbliższym o swoich uczuciach, kiedy tak po prostu podeszliśmy, przytruliśmy i zapewniliśmy, że są dla nas ważni. 

Poza przesłaniem zachwyca także forma wydania książki, ilustracje przybliżają nas do błogiej atmosfery zabaw z dzieckiem, dają poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Lekkie, stonowane akwarelowe barwy tworzą przytulny nastrój, a delikatna kreska uspokaja i sprawia, że wręcz czujemy miękkość i puchatość głównych bohaterów.

Tą pozycję każdy rodzić powinien mieć w biblioteczce malucha, uważam, że jest to także świetny prezent dla najmłodszych. 

Więcej książek dla dzieci znajdziecie w księgarni taniaksiążka.pl .

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham  Sam McBratney

2 komentarze:

  1. Ostatnio właśnie zauważyłam, że dużo przekazu jest w takich ksiązkach

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie, pozycja warta polecenia nie tylko na prezent

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...