środa, 20 stycznia 2021

Twoja wewnętrzna moc Agnieszka Maciąg

Twoje wewnętrzna moc Agnieszka Maciąg

Po świątecznej przerwie pora wziąć się do pracy i wrócić do książkowych polecajek. Dziś na tapetę biorę nowość z księgarni Taniaksiążka - Twoja wewnętrzna moc Agnieszki Maciąg. Nie tak dawno recenzowałam Wam "Poczuj magię świąt" tej samej autorki i zachwycona sięgnęłam po kolejną pozycję napisaną przez nią. 

Ta książka jest zupełnie inna od dotychczas czytanych przeze mnie, bardziej filozoficzna, skłaniająca do zastanowienia się nad swoim życiem i wręcz popychająca do zmian na lepsze.  Już sam opis na okładce zachęca by po nią sięgnąć i obiecuje, że dowiemy się jak żyć dobrze w tych niespokojnych czasach. Myślę, że to bardziej sprytny chwyt marketingowy, który ma przyciągnąć wszystkich, którzy ciężko znoszą wszelkie niedogodności jakie niesie ze sobą pandemia, bo książka jest na tyle uniwersalna, że możemy ją odnieść do każdej życiowej sytuacji nie tylko do sytuacji epidemicznej. Ona tłumaczy w przystępny sposób, że wszystko co nas w życiu spotyka dzieje się po coś, byśmy zrozumieli swoje błędy, wyciągnęli wnioski, albo bardziej doceniali to co mamy. Jest także zachętą do odkrycia swojej prawdziwej pasji i powołania. Autorka na swoim przykładzie opisuje, że można żyć z robienia tego co się kocha, trzeba tylko odkryć co to takiego. By to zrobić potrzebujemy odwagi, do pokonania wszelkich lęków, sporo cierpliwości i dokładnego wsłuchania się w swoje wnętrze. Dzięki temu możemy stać się bogaci i nie chodzi tu tylko o pieniądze ale o bogactwo duchowe, które pozwoli nam lepiej i pełniej żyć. Autorka podkreśla, że tylko od nas samych zależy, czy wykorzystamy swoją szansę na dobrobyt wykorzeniając negatywne przekonania, lęk przed utratą, poczucie, że nie-zasługujemy na miłość, obfitość i sukces. Poddając się tym negatywnym wewnętrznym głosom stajemy się zgorzkniali i nieszczęśliwi. 

Mogłabym jeszcze długo pisać o dobrodziejstwach płynących z tej książki i wyliczać cenne wskazówki, którymi dzieli się z czytelnikami Pani Agnieszka, ale myślę że lepiej będzie gdy sami sięgnięcie po nią i się  w nią zagłębicie, a uwierzcie mi naprawdę warto. Ja jeszcze nie poczyniłam w swoim życiu zmian ale kto wie, może niebawem się na nie odważę. Jedno jest pewne dzięki tej lekturze zasypiam spokojniejsza bez względu na to co się działo w ciągu dnia w mojej głowie nie ma wieczornej gonitwy niespokojnych myśli, a nawet jeśli pojawiają się jakieś natrętne myśli łatwiej mi się je odpędzić i zasnąć. Jakoś tak bardziej życzliwym okiem spoglądam teraz na ludzi i staram się robić swoje, nie oceniając i nie krytykując innych. 

To naprawdę świetna pozycja pozwalająca stać się lepszym człowiekiem dlatego nie ważne na jakim etapie w życiu jesteście polecam ją gorąco. 

Na koniec dodam tylko że książka jest pięknie wydana. 

Ten i więcej poradników znajdziecie w księgarni Taniaksiążka.pl.

Twoje wewnętrzna moc Agnieszka Maciąg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...