piątek, 26 lutego 2021

Łapa w łapę Sekretne życie leśnych zwierząt Ewa Zgrabczyńska

 

Łapa w łapę Sekretne życie leśnych zwierząt Ewa Zgrabczyńska

Moją prawie 4 latkę coraz trudniej zadowolić czytelniczo. Wyrosła już z tych wszystkich krótkich kilku zdaniowych książeczek i domaga się coraz to dłuższych i ciekawszych historii. Ma kilka swoich ulubionych ale by nieustannie nie czytać tego samego z przyjemnością sięgam po nowości wydawnicze i odkrywam razem z nią różne ciekawe historie. Tym razem mój wybór w księgarni Taniaksiążka.pl padł na Łapa w łapę Sekretne życie leśnych zwierząt autorstwa Ewy Zgrabczyńskiej . 

Jest to historia, której głównymi bohaterami są Nord i Łajma, łajki zachodniosyberyjskie. Szczeniaki zostały adoptowane i przybywają do Ciepłego Lasu. Ich opiekunka kocha zwierzęta, a w jej domu mieszkają też Maniek (potomek owczarków niemieckich i dobermanów), Ronja (elkhund) oraz kot Kit Kiciuliński. Ciekawskie szczeniaki zabierają czytelników w niesamowitą podróż po lesie, gdzie spotykają lisa Rudą Kitę, wydrę Maksa  i upragnioną przez maluchy dziką świnię, a tak naprawdę Warchlaka Dyzia.

Dzięki lekturze poznałyśmy wiele ciekawostek ze świata zwierząt, o których ja sama nie miałam pojęcia np dlaczego łajki mają zakręcone ogony, dlaczego świetliki świecą, czy wydra na prawdę lubi się kąpać? Autorka przemyca także sporo informacji o tym jak należy dbać o zwierzęta.  Poza ciekawostkami książka uczy szacunku dla przyrody.

Jest bardzo solidnie i starannie wydana, w twardej oprawie, która uchroni książkę przed zniszczeniem przy wielokrotnym czytaniu, które jest bardziej niż pewne. Napisana bardzo estetyczną i co najważniejsze dużą czcionką, myślę, że to ukłon w stronę dziadków i ułatwienie dla starszych dzieci, które uczą się czytać. Muszę jeszcze wspomnieć o przepięknie wykonanych bogatych w szczegóły ilustracjach bo bez nich ta książka nie byłaby tak urokliwa.

Mojemu maluchowi i mnie samej książka niezwykle się spodobała i na pewno będziemy po nią sięgać jeszcze wielokrotnie. Wam także polecam leśną przygodę w towarzystwie dwóch niesfornych uroczych szczeniaków, które gwarantuje świetną zabawę i naukę przy okazji.

Po więcej książek dla dzieci zaglądajcie do księgarni Taniaksiążka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...