środa, 27 lipca 2022

Lego Speed Champions

 #materiał sponsorowany

 

Nie wiem, czy wiecie, że co sekundę na świecie jest sprzedawanych 7 zestawów klocków Lego. Te popularne na całym świecie klocki były moim wielkim  niespełnionym marzeniem jako dziecka urodzonego w latach 80. Teraz zaczynam się rozglądać za jakimś fajnym zestawem dla córki, bo jako 5 latka już wyrosła z wersji dla maluszków czyli duplo. 

Firma Lego powstała w roku 1932, a klocki w obecnej formie trafiły do sprzedaży w 1949, nieco pojawiły się zestawy umożliwiające budowę miast z modelami między innymi: domów, samochodów; zawierały one także figurki mieszkańców. W 1975 roku w zestawach pojawiły się pierwsze proste mini figurki, a znany nam doskonale ludzik lego z ruchomymi elemtnami trafił do sprzedaży w 1978 roku i jest produkowany w niezmienionej formie do dziś.

Lego nieustannie zaskakuje nowymi seriami zestawów i figurkami przedstawiającymi znanych bohaterów filmowych i bajkowych, jak chociażby postaci z Gwiezdnych Wojen,  Harrego Pottera, Władcy Pierścieni czy Krainy Lodu.

 Mnogość zestawów i wariantów może przyprawić o zawrót głowy. W sprzedaży znajdziemy klasyczne zestawy klocków uniwersalnych, serię Lego city przeznaczoną dla dzieci od 4 roku życia i obejmującą głównie pojazdy i budynki z realnego świata, poprzez Lego Friends dedykowane dla dziewczynek po przeznaczone dla dorosłych użytkowników klocki Lego technic. Na uwagę zasługuje przeznaczona dla fanów motoryzacji seria LEGO Speed Champions, która inspirowana jest wyścigami samochodowymi i zawiera ikony motoryzacji takie jak: Ferrari Laferrari, McLaren PI i Porsche 918.

Te klocki to nie tylko świetna zabawa dla dużych i małych, ale też pobudzenie wyobraźni oraz trening umiejętności manualnych, motorycznych i koordynacyjnych dzieci.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...