czwartek, 14 lipca 2022

Przerwana kołysanka Natasza Socha

 współpraca

 

Nataszy Sochy chyba nie muszę Wam przedstawiać, autorka świetnych powieści obyczajowych ( Dom marionetek, Zamrożona, Zagubieni) tym razem postanowiła spróbować swoich sił w czymś nowym - kryminały oparte na faktach tak autorka określiła serię krótkich trzymających w napięciu książek, którą tworzą razem z Magdaleną Stachulą.

Bardzo mnie ta seria zaciekawiła, dlatego zamówiłam w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl "Przerwaną kołysankę". Książka odrobinę zaskoczyła mnie swoim niewielkim formatem i dużą czcionką, ale dzięki temu, że jest świetnie napisana nie stanowi to problemu. Taki format ma swoje zalety, można ją zabrać ze sobą na wakacyjną wycieczkę gdyż nie zajmuje wiele miejsca. To wprost lektura idealna na jeden maksymalnie dwa wakacyjne wieczory, która Was zaciekawi wciągnie i zaintryguje. Zapewne wielbiciele kryminałów mogliby mieć sporo zastrzeżeń, ale mnie się bardzo podobało.

Policjantka o oryginalnym imieniu Florentyna, która pod różowymi ubraniami i dodatkami skrywa mnóstwo smutku i bólu (stąd róż na moim zdjęciu). Ma ona także niezwykły dar, dzięki któremu widzi więcej, co nie spotyka się z aprobatą jej kolegów po fachu.

Na jednym z poznańskich osiedli zostaje zamordowana młoda kobieta, pierwsze ślady wskazują na samobójstwo, jednak Florentyna ma przeczucie, że za tą śmiercią ktoś stoi i rozpoczyna swoje śledztwo, a jego wyniki zaskakują, ale nic więcej Wam nie zdradzę, bo zwyczajnie nie mogę odebrać Wam całej przyjemności z lektury. 

Cóż będę pisać, czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Autorka oszczędziła zbędnych postaci i niepotrzebnych szczegółów, a jednocześnie zadbała o to, by wciągnąć i zaciekawić czytelnika do tego stopnia, że aż żal że ta historia jest taka krótka. Emocje macie gwarantowane, a zakończenie zaskakuje i to bardzo. Ja osobiście obstawiałam zupełnie inne rozstrzygnięcie.

Gorąco polecam tą przyjemną wakacyjną lekturę i czekam na kolejne książki z sympatyczną Florentyną w roli głównej, a po więcej kryminałów zajrzyjcie koniecznie do księgarni internetowej Taniaksiążka.pl.

 1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...