wtorek, 26 lipca 2022

Mamy siebie mamy wszystko Tomasz Kieres

Mamy siebie mamy wszysyko Tomasz Kieres

Co się stanie gdy spotkają się kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością? Tego dowiecie się z najnowszej książki Tomasza Kieresa Mamy siebie, mamy wszystko, którą możecie zamówić w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl.

Przyznam się szczerze, że od jakiegoś czasu do książek Pana Tomasza podchodzę z pewną rezerwą i dystansem, a jednocześnie nadzieją na literacką ucztę jak to było w przypadku Nie pozwól mu odejść. Bardzo cenię sobie w jego twórczości, że pokazuje życie i uczucia bez zbędnego lukrowania i kolorowania, po prostu mówi jak jest i skrupulatnie opisuje emocje bohaterów.

Tym razem bohaterami historii są Paulina i Dominik. Ona uciekła od męża i stara się jak najlepiej wychować siedmioletniego synka. Jego zostawiła żona z córeczką, którą sam wychował, a teraz gdy Gabrysia jest już nastolatką ma nagle więcej wolnego czasu. Pewnego dnia spotykają się przypadkiem i pewnie żyli by długo i szczęśliwie gdyby nie przeszłość Pauliny, która niespodziewanie daje o sobie znać. 

Choć to tak naprawdę niełatwe uczucie o ile Dominik jest zdecydowany, by po latach otworzyć się na miłość, o tyle Paulinie trudno jest zburzyć ochronny mur, który przez lata budowała wokół siebie i uwierzyć, że ktoś może ją tak po prostu pokochać, ale jak wiadomo kropla drąży skałę i cierpliwość i wytrwałość przynosi skutki.

To takie dość mocno skrócone streszczenie fabuły, ale też jak to u tego autora bywa nie dzieje się tu zbyt wiele, akcja toczy się spokojnie, swoim tempem, a najważniejsze są uczucia bohaterów i ich problemy. 

Problemów w tej historii nie mało, od trudów samotnego rodzicielstwa i zmagań rodziców o zapewnienie pociechom jak najlepszego dzieciństwa, po decyzje o walce o własne szczęście i miłość. 

Powiem Wam, że to fantastyczna, bardzo realistyczna historia z świetnie nakreślonymi prawdziwymi bohaterami, takimi jacy są pełnymi rozterek i wątpliwości. Z początku czytałam niespiesznie, ale w pewnym momencie dosłownie nie mogłam się od tej historii oderwać i mocno kibicowałam bohaterom, by ich uczucie pokonało przeciwności jakie zgotował im los.

Cóż więcej Wam napisać poza tym, że polecam, a po więcej ciekawych książek dla kobiet odsyłam do księgarni internetowej Taniaksiążka.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...