poniedziałek, 11 grudnia 2023

Świat Poli pytaj do woli

 Śiat Poli pytaj do woli

#recenzja w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl

Ciekawa jestem jak tam Wasze przygotowania do świąt. I czy macie już wszystkie prezenty? Ja muszę jeszcze dokupić kilka drobiazgów i wszystko pięknie zapakować. A Wam chciałam dziś polecić pomysł na prezent dla najmłodszych czytelników. Jeśli macie w domu lub wśród bliskich starsze przedszkolaki takie co najmniej w wieku 4 lat lub starsze, to mam to ta książka będzie idealna na świąteczny prezent dla nich, mowa tutaj o Świat Poli pytaj do woli autorstwa Ireny Mąsior. 

Jest to bardzo wesoła opowieść o dziewczynce Poli, która ma własne przemyślenia i obserwacje dotyczące otaczającego ją świata. Często zadaje najróżniejsze pytania, a rodzice cierpliwie jej odpowiadają. Ciekawi ją, dlaczego oczy w nocy nie chcą spać, w skarpetkach robią się dziurki, a samolot pozostawia białe ślady na niebie. W "Świecie Poli" na wszystkie pytania znajdą się na nie mądre odpowiedzi,  które rozweselą  nawet największego smutasa. 

Czytelnicy towarzyszą głównej bohaterce podczas codziennych sytuacji, takich jak, przedstawienie w przedszkolu, czy wakacje, poznają wspólnie z nią otaczający świat i rozwiewają mnóstwo najróżniejszych wątpliwości, powstające w dziecięcych głowach. U nas książka sprawdza się świetnie, bo akurat córka jest na etapie zadawanie niezliczonej ilości pytań o różne rzeczy, więc z zaciekawieniem słucha gdy jej czytam i komentuje to co usłyszała.

Książka zachwyca nie tylko treścią ale i cudnymi ilustracjami. Do tego jest pięknie i solidnie wydana w twardej oprawie z pewnością zachwyci niejednego młodego czytelnika. Nie tylko ciekawi ale i wprawia w dobry humor, powodując niezliczoną ilość wybuchów śmiechu. Spodobała się nie tylko córce ale i mi i z przyjemnością jej ją przeczytam kolejny raz.

Świat Poli pytaj do woli - zamówicie w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl

 

Śiat Poli pytaj do woli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...