środa, 13 października 2021

Gra Top Trumps. Match Psi Patrol

 #współpraca

Gra Top Trumps. Match Psi Patrol

Nie wiem jak Wasze przedszkolaki ale moja Zuzanna jest absolutnie zafascynowana bajką Psi Patrol. Gdy idziemy na zakupy, a gdzieś w sklepie jest cokolwiek co na etykiecie ma namalowane dzielne pieski ona odrazu to wypatrzy, nieważne czy to zwykła woda do picia, popularne jajko z niespodzianką, czy np kolejne skarpetki z jej ulubioną Skye i Everestem. Obowiązkowo zaliczyliśmy wycieczkę na filmową wersję jej ulubionego serialu i była zachwycona. Kilka dni temu buszując w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl wypatrzyłam grę Top Trumps. Match Psi Patrol i oczywiście zamówiłam. Zachwytom i okrzykom radości nie było końca. 

Gra jest bardzo fajnie wykonana, do tego wygodne opakowanie przypominające bardziej futerał pozwala szybko sprzątnąć kostki po zakończonej rozgrywce.  Takie rozwiązanie sprawia, że łatwo zabrać ją w podróż. 

Gra Top Trumps. Match Psi Patrol

Zasady gry są bardzo proste, trochę przypominają popularne kółko i krzyżyk, wystarczy ułożyć 5 bajowych postaci w jednej linii pionowej, poziomej lub na ukos. Dwóch graczy rywalizuje ze sobą nie widząc nawzajem swoich plansz.

Na początku gry należy rozmieścić wszystkie kostki w taki sposób, aby w żadnym rzędzie nie było więcej niż dwie takie same. Następnie tasuje się i rozdaje  każdemu z graczy po dwie karty,  których nie można podglądać. 

Rozgrywkę rozpoczyna najmłodszy gracz, wypychając kostkę w lewym górnym rogu na drugą stronę planszy. Następnie drugi gracz bierze tę kostkę i wypycha inną dowolną kostkę na stronę przeciwnika. Należy pamiętać, że nie można użyć tego samego miejsca, z której przeciwnik właśnie wypchnął jedną z kostek. Tę czynność należy powtarzać do momentu, gdy jeden z graczy krzyknie MATCH! Co oznacza, że ułożył rząd jednakowych postaci w pionie, poziomie lub na ukos! Jeśli jednak okaże się, że przeciwnik w swoich kartach będzie miał postać, która została ułożona to on zabiera  zwycięstwo i wygrywa grę.

Bardzo fajna zabawa, która przy okazji uczy myślenia strategicznego i pozwala miło spędzić wspólnie czas. Jedyny jej minus jest taki, że jednocześnie może grać ze sobą tylko 2 graczy.

Po więcej ciekawych gier planszowych zaglądajcie do księgarni internetowej Taniaksiążka.pl

Gra Top Trumps. Match Psi Patrol

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...