środa, 6 października 2021

Bajki do poduszki

 #współpraca

Chyba już Wam wspominałam, że codziennie czytamy Zuzannie, to taki nasz mały wieczorny rytuał, po którym panienka, wyciszona i uspokojona grzecznie zasypia. Co tu dużo mówić uwielbiam ten nasz wspólny wieczorny czas i wiem, że jeśli zaszczepię jej teraz miłość do książek to pokocha je na zawsze. Sama pamiętam jak babcia mi czytała, a później zapisała do biblioteki żebym mogła sama sobie co chcę czytać i czytam do dziś kiedy tylko mam na to czas.

Oczywiście córa już sama sobie wybiera lektury, ja tylko czasem zasugeruję, że dawno nie czytałyśmy tej albo tamtej. Jest kilka książeczek, do których lubi wracać, jednak ja bardzo chętnie wyszukuję dla niej nowości, a ona przy każdej książkowej przesyłce pyta czy jest coś dla niej. Nie muszę Wam pisać jaka jest radość, gdy dostaje coś nowego. Uwielbiam patrzeć gdy zabiera książkę do swojego pokoju i przegląda.

Teraz wypatrzyłam dla niej w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl Bajki do poduszki. Zachęcona przez sympatyczne zwierzaki zerkające na mnie z okładki zamówiłam i cieszę się bardzo bo okazało się, że to zajmująca lektura na kilka, a może nawet kilkanaście wieczorów.


Książeczka zawiera aż 21 jeden opowiadań o przygodach różnych zwierzątek. Jest tu między innymi  psotny jelonek, szczęśliwa sroka, wiewiórka, która chciała pobyć sama czy elegancka świnka. Historyjki bardzo ciekawe, zabawne i z morałem, a do tego napisane w przystępny sposób, tak by przykuć uwagę malucha. Do tego urocze, kolorowe ilustracje, patrząc na które nie sposób się nie uśmiechnąć, zresztą spójrzcie na świnkę widoczną na zdjęciu.

Twarda, piękna okładka ochroni książkę przed zniszczeniem przez małe rączki, a duża czcionka, którą jest napisana sprawia, że rodzicom i dziadkom będzie łatwo i przyjemnie czytać. 

Cóż tu dużo pisać, jest to pozycja, która spodoba się maluchom ciekawym świata i umili wspólnie spędzany czas, dlatego też z przyjemnością ją Wam polecam.

Po więcej interesujących książek dla dzieci zajrzyjcie do księgarni internetowej Taniaksiążka.pl 

 

 

2 komentarze:

  1. Wspaniała przepięknie wydana książeczka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne wydanie i duży plus za oprawę. U nas też każda nowa książka wzbudza radość. :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...