wtorek, 2 sierpnia 2022

Szansa od losu Dorota Milli

 #współpraca

Szansa od losu Dorota Milli
Dorota Milli wie jak sprawić, bym zarwała kilka nocy i z niecierpliwością zerkała na półkę na której na dokończenie lektury czeka zamówiona w księgarni internetowej Taniaksiażka.pl jej najnowsza powieść Szansa od losu. Trzeba przyznać, że umie wciągnąć i zaciekawić czytelnika tak by nie mógł rozstać się bohaterami. Tak było w przypadku jej poprzednich powieści i tak jest również tym razem. 

Tradycyjnie dla autorki akcja powieści toczy się nad morzem, tym razem wraz z bohaterami przenosimy się do malowniczej Ustki. W której przy ulicy Serdecznej stoi owiany mroczną sławą płonący dom i to jego tajemnicę będzie chciała odkryć Oktawia, główna bohaterka tej historii. Młoda kobieta po śmierci apodyktycznej matki, postanawia zacząć całkiem nowe życie, sprzedaje rodzinny pensjonat i kupuje "płonący dom" w którym chce zamieszkać i oddawać się swej pasji. Przy okazji postanowi poznać historię tego domu i odkryje także różne rodzinne sekrety, ale już nic więcej Wam nie zdradzę, tylko napiszę, że dzieje się w tej historii naprawdę dużo i ciekawie. 

To taka powieść obyczajowa z dość rozbudowanym wątkiem thrillera i szumem Bałtyku w tle. Dlatego jeśli spodziewacie się tylko i wyłącznie historii miłosnej możecie być zaskoczeni akcentem kryminalnym (choć autorka, już przy serii "Dom na wyspie", udowodniła że umie sprawnie wplatać takie wątki w swoje powieści). Ta historia jest naprawdę świetnie napisana i intrygująca. Do tego dołożyć trzeba jeszcze wzbudzających sympatię, ciekawych bohaterów i ich pełne humoru i ciętych ripost dialogi, które wywołują niejeden uśmiech czytelnika. Są też wymyślne ciasta i słodkości Wioletty przyjaciółki Oktawii, które przykuły moją uwagę jako blogerki kulinarnej i mogą posłużyć za inspirację do przygotowania pysznych deserów. 

Gdybym miała podsumować jednym zdaniem o czym jest ta książka napisałabym, że o życiu, o przyjaźni, miłości i odwadze do walki o swoje szczęście. 

Jeśli szukacie lektury, która Was wciągnie do reszty pomiędzy swe kartki i nie pozwoli się odłożyć aż do ostatniej kropki to gorąco polecam, a po więcej książek dla kobiet zaglądajcie do księgarni internetowej Taniaksiążka.pl  

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...