czwartek, 18 sierpnia 2022

W poszukiwaniu miłości Katarzyna Janus

 #współpraca

W poszukiwaniu miłości Katarzyna Janus

A gdyby tak wybrać się do malowniczej Rabki i pooddychać nieco świeżym górskim powietrzem? Ja myślę, że to opcja doskonała, by nieco oderwać się od codzienności, zwłaszcza, że Katarzyna Janus w swojej najnowszej powieści W poszukiwaniu miłości, którą możecie zamówić w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl tak prowadzi akcję, że nie sposób odłożyć lekturę na później. 

Główną bohaterką tej historii jest Maja, która oszukana przez ukochanego porzuca kierownicze stanowisko w poznańskiej korporacji i przeprowadza się do Rabki. Zraniona postanawia zacząć całkiem nowe życie, w nowym miejscu pośród ludzi, którzy jej zupełnie nie znają. Jednak długo nie cieszy się samotnością bo poznaje Huberta i choć nie planowała się zakochać tak się właśnie stało. Żeby nie było tak słodko w momencie, gdy wszystko zaczyna się układać, słodką sielankę przerywa pojawienie się Filipa, czyli mężczyzny przed którym uciekła z Poznania i tyle Wam mogę zdradzić. Później akcja nabiera tempa i choć jest odrobinę przewidywalnie to jednak nie sposób się oderwać choć na chwilę od lektury.

Autorka na tych ponad 600 stronach powieści nie oszczędza swojej bohaterki fundując jej całą gamę przeżyć zarówno dobrych jak i tych trudnych. Mamy tu także wszystkie możliwe uczucia poprzez miłość do nienawiści, od szczęścia do rozpaczy, poprzez śmiech i łzy, ból i radość. Dzięki temu również czytelnik się nie nudzi, tylko z ciekawością chłonie kolejne karty historii. Pani Kasia jak zwykle zadbała o piękny język. Czytając odnosi się wrażenie, że pisanie przychodzi jej w naturalny, lekki sposób angażujący czytelnika już od pierwszych stron.

Ta książka w prosty ale piękny sposób pokazuje jak wiele człowiek jest w stanie znieść dla tej najważniejszej osoby w życiu, ile przeciwności pokonać aby osiągnąć swój cel. Może momentami zbyt przewidywalna i w pewnym momencie nieco rozwleczona to jednak warta przeczytania historia, która pozostanie w mojej pamięci na dłużej. 

Zatem jeżeli szukacie pięknie napisanej obyczajówki połączonej z romansem, by móc dać się jej pochłonąć i na chwilę oderwać od problemów dnia codziennego to gorąco polecam, a po więcej interesujących książek dla kobiet tradycyjnie odsyłam na wirtualne półki księgarni internetowej Taniaksiążka.pl.


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...