wtorek, 1 listopada 2022

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka

 #materiałsponsorowany


Można by się zastanawiać po co komu zegarek w czasach, gdy wszyscy niemal nie rozstajemy się z telefonami komórkowymi i zawsze możemy sprawdzić godzinę. W dzisiejszych czasach zegarek to już nie tylko urządzenie do mierzenia czasu, to także element stylizacji, który stanowi ozdobę zarówno męskiej jak i damskiej dłoni. Na rynku mamy bogatą ofertę czasomierzy od tanich, najczęściej chińskich, po drogie luksusowe niejednokrotnie bogato zdobione. Niektóre z nich przypominają prawdziwe dzieła sztuki. 

Przy wyborze warto zwrócić uwagę z jakiego materiału zostało wykonane szkiełko - szafirowe na przykład będzie bardzo odporne na zarysowania, ale w przypadku uleżenia może pęknąć. Z kolei szkiełka mineralne i syntetyczne dużo bardziej się rysują, co jest ich istotnym mankamentem. Owszem szkiełko można wymienić, ale to generuje koszty. 

Kolejną rzeczą jest materiał koperty, jeżeli nie stać nas na wykonany w całości np ze złota, lub platyny lepiej wybrać kopertę stalową bez domieszek innych metali ponieważ trwałość takich powłok jest dużo mniejsza. Droższe zegarki mają koperty wykonane z tytanu, które charakteryzuje niska waga oraz antyalergiczność i w zależności od jakości stopu wysoka odporność na zarysowania. 

Istotny jest także pasek lub bransoleta oraz tutaj warto kierować się nie tylko walorami estetycznymi ale też tym jak materiał będzie znosił kontakt z wodą i potem, aby nie uległ szybkiemu zniszczeniu oraz np nie zostawiał nieestetycznych śladów na nadgarstku. 

Mam nadzieję, że zainteresowałam Was choć trochę tym tematem, a  jeśli szukacie najlepszych modeli z oferty japońskich, niemieckich i szwajcarskich mistrzów zajrzyjcie koniecznie na stronę: https://westwatches.pl/pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...