poniedziałek, 28 listopada 2016

Życie ma smak Mariola Bojarska - Ferenc - recenzja

Dziś chciałam Wam polecić kolejną książkę i to nie byle jaką, bo zachęcającą do smakowania życia i delektowania się nim w zdrowym stylu. Autorki, Pani Marioli Bojarskiej Ferenc chyba przedstawiać nie muszę, bo myślę, że niemal każdy słyszał o tej prekursorce zdrowego stylu odżywiania, która w latach 90 wydawała pierwsze kasety video z zestawami ćwiczeń i do dziś pozostaje w dobrej formie, wydaje książki, prowadzi programy w tv i inspiruje do zdrowego, aktywnego życia.


Książka, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Edpiresse Książki,  ma być jak pisze sama autorka przewodnikiem po smacznej i zdrowej kuchni i ma nas zachęcić do zmiany nawyków.


To idealny przewodnik dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem, znajdą tutaj oni nie tylko przepisy na śniadania, obiady, kolacje czy desery, ale także wiele cennych podpowiedzi i wskazówek np. co jeść przed i po treningu, czy jak przygotowywać dania bez soli. Są także informacje o glutenie, ziołach, superfoods, zatrzymywaniu wody w organizmie, czy aktywności fizycznej. C o ważne informacje te nie są tylko teoriami autorki, ale w większości opierają się o wyniki badań naukowych lub wskazówki dietetyków. Wszystko to napisane bardzo przystępnym językiem  i ozdobione kolorowymi fotografiami.

 

Przepisów jest mnóstwo, wiele bardzo prostych i opartych na ogólnie dostępnych składnikach.  Jak już wcześniej wspomniałam są przepisy na śniadania, obiady, kolacje i desery, są też przepisy na dodające energii koktajle. W "Smakuj życie" znajdziemy także niezwykle inspirujący rozdział "Przepisy świata" gdzie autorka umieściła wiele ciekawych przepisów z krajów, które miała okazję odwiedzić podczas swoich podróży np z Włoch, Francji, Nigerii, Bali i USA.


Szczerze Wam tą książkę polecam, bo to bardzo przyjemna pozycja, którą warto mieć w swojej biblioteczce , by czerpać inspiracje i zdrowo smakować życie :). Jest pięknie wydana w grubej oprawie, więc może być wspaniałym prezentem na nadchodzące święta.4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...