środa, 17 maja 2017

Detoks dla opornych Agnieszka Mielczarek


Agnieszka Mielczarek to dyplomowany coach zdrowia oraz autorka książki "5 lat młodsza w 5 tygodni" w swojej książce "Detoks dla opornych" przekonuje, że wcale nie musimy się bać słowa detoks i wcale nie musi on oznaczać głodówek i tortur dla organizmu, a wręcz przeciwnie może być przyjemny, że o korzyściach dla naszego zdrowia nie wspomnę. Przeczytajcie sami jak takie oczyszczanie może fantastycznie wpłynąć na organizm, nie tylko od zewnątrz (włosy, cera) ale i od środka (jelita, wątroba).
"Smog, konserwowana chemicznie i przetworzona żywność, pośpiech, stres - to wszystko odbiera nam energię, psuje cerę, gasi blask w oczach. Możemy jednak temu zaradzić, stosując kurację oczyszczającą. Zamierzam przekonać was na łamach tej książki, że detoks wbrew pozorom może być przyjemnym doświadczeniem. Zaproponowana przeze mnie metoda opiera się na diecie, ruchu i zwiększonej dawce relaksu. W zamian możecie oczekiwać przypływu życiowej energii, lepszego zdrowia i sylwetki" - pisze sama autorka.
W książce znajdziecie szczegółowy  informacje o tym czym jest detoks i co nas truje. Autorka podpowiada jak się do detoksu przygotować, by nie był szokiem dla naszego organizmu, następnie niemal za rękę prowadzi nas przez cały proces oczyszczania i na koniec opisuje jak powrócić do codzienności, by zachować efekty detoksu. 


Co ważne proponowane przez nią menu jest dobrze zbilansowane i bogate w składniki odżywcze, także nie jest to kolejna super oczyszczająca dieta oparta jedynie na liściu sałaty i szklance wody, która co najwyżej wyniszczy nasz organizm. Wszystkie dania są kolorowe, co widać już po zdjęciach zamieszczonych w książce i przyrządzone z powszechnie dostępnych składników, łatwe i proste do przygotowania. A pośród przepisów są sałatki, koktajle, wody smakowe, zdrowe przekąski i śniadania i dania wprowadzające ponownie do naszego menu składniki, które musieliśmy odstawić na czas oczyszczania. Dodatkowo mamy listy składników wskazanych i zakazanych podczas detoksu. Wszystko przystępnie opisane.


Na koniec książki znajdziemy ,,Zeszyt  ćwiczeń motywacyjnych" podzielony na 20 dni, każdy z dni zawiera określone zadania do wykonania i przemyślenia.
Z czystym sumieniem polecam Wam tę książkę, ja przeciwniczka wszelkich diet cud innych podobnych eksperymentów, jak tylko będę mogła mam zamiar skorzystać i dać się przeprowadzić Agnieszce przez detoks, bo to co pisze w swojej książce przekonało mnie, że warto zrobić coś dla zdrowia swojego organizmu i wcale to nie musi być takie straszne. Was także zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję.
Tytuł "Detoks dla opornych"

Autor - Agnieszka Mielcarek

Wydawnictwo Edipresse Książki

Stron 224, miękka oprawa

7 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...