czwartek, 26 marca 2020

Eat Real Food. Odkryj moc prawdziwego jedzenia i zacznij żyć (naprawdę) zdrowoDziś książka bardzo na czasie "Eat Real Food. Odkryj moc prawdziwego jedzenia i zacznij żyć (naprawdę) zdrowo" to poradnik nie tylko dla maniaków zdrowego odżywiania ale również dla osób, które dotychczas nie mieli wspólnego ze zdrowym jedzeniem. Autor dzieli się wieloma istotnymi informacjami, służy wskazówkami i trikami dzięki, którym jak tylko zechcemy zaczniemy jeść naprawdę zdrowo, ale to już zależy tylko i wyłącznie od nas samych.
Ja osobiście staram się zwracać uwagę na etykiety i składy , ale już teraz wiem , że po przeczytaniu tej książki będę potrafiła odżywiać się jeszcze ZDROWIEJ, po tej lekturze rozpoznawanie prawdziwego /wartościowego jedzenia od tego szkodliwego (wysoko przetworzonego) staje się jeszcze prsotsze.


Autor pragnie przekazać nam, że żywność to całość. Nie uleczymy się/odchudzimy skupiając się tylko na jednym składniku, np. kiedyś tak popularnych produktach niskotłuszczowych,  nie bez przyczyny natura stworzyła produkty, które nas odżywiają - a nie wypełniają tylko lukę energetyczną.
Jak często łapiecie się na bagatelizowaniu swoich mało rozsądnych wyborów żywieniowych? Że te
codziennie wcinane ciastka to niby ostatni raz? Jak często dajecie się nabierać na tą całą marketingową otoczkę serwowaną nam przez producentów wysokoprzetworzonej żywności? Dajecie się nabrać na  te wszystkie napisy typu:
„naturalny”, „light”, „fitness”, „bio”, „ekologiczny” itp. itd?
Nie będę streszczać całej książki jednak gorąco Wam ją polecam i gwarantuję, że po lekturze będziecie bogatsi o wiedzę na co zwrócić uwagę robiąc zakupy? Jak zadbać o nasze zdrowie poprzez jeden z najprzyjemniejszych aspektów czyli jedzenie. „Realfooding pozwala nam się dowiedzieć, które potrawy są zdrowe, a ta wiedza i filozofia pozytywnie wpływają na wybory żywieniowe, a tym samym na nasze zdrowie. Także czytajcie i wybierajcie mądrze.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...