poniedziałek, 1 marca 2021

Uwodziciel LJ Shen

 

Uwodziciel LJ Shen

Dawno dawno temu recenzowałam Wam Szakala tej samej autorki, tamta książka na tyle mnie wciągnęła, że gdy w księgarni Taniaksiążka.pl zobaczyłam Uwodziciela stwierdziłam, że muszę go przeczytać. 

Na początku troszkę się rozczarowałam i zaczęłam się zastanawiać, czy takie książki na jeden raz jeszcze mnie bawią. Momentami było dla mnie zbyt amerykańsko i zbyt przewidywalnie, ale jednak LJ Shen ma coś takiego w swoim sposobie pisania, że jak już człowiek sięgnie po jej książkę to nie może przestać czytać, dopóki nie pozna całej historii do końca. Przyznam się szczerze, że zarwałam z nią 2 noce, bo po prostu musiałam zobaczyć co będzie działo się dalej i przeżywając z bohaterami wszystkie wzloty i upadki.

Teraz pora na słów kilka o fabule. Ona Jude biedna, maksymalnie uczciwa i uczuciowa stara się związać koniec z końcem i znaleźć pieniądze na leczenie ciężko chorego ojca. Mimo śmierci matki i choroby ojca nie traci optymizmu i walczy dzielnie z przeciwnościami losu. Swoje uczucia i emocje wyraża nosząc trampki w różnych kolorach, co moim zdaniem jest bardzo pomysłowym zabiegiem.

Jude niczym bajkowy kopciuszek spotyka na swojej drodze jego Celiana znanego playboya, pochodzącego z jednej z najbogatszych rodzin w Nowym Jorku, uchodzącego za surowego,bezwzględnego i nieliczącego się z nikim. Spotkali się w knajpce i spędzili ze sobą upojną noc, mieli się nigdy więcej nie spotkać. Jednak los zadecydował inaczej i oto Jude dostaje pracę w redakcji, którą zarządza Celian. I tyle mogę Wam zdradzić, o tym jak potoczą się losy tej dwójki, czy połączy ich coś więcej niż tylko łóżko musicie już przeczytać sami. 

Na pozór może się wydawać, że to tylko zwyczajny biurowy romans jakich wiele, jednak jest w nim wiele humoru, zaskakujących intryg, problemów, niepewności i namiętności. Jeśli lubicie tego typu historie o relacjach szef i pracownica to polecam gorąco. Lekką, łatwą i przyjemną rozrywkę macie zapewnioną. 

Tylko okładka może nieco wprowadzić czytelnika w błąd, bo ten słodki młodzieniaszek, który zerka na nas uwodzicielskim spojrzeniem niewiele ma wspólnego z Celianem jakiego nam przedstawia autorka, ale to tylko takie moje małe spostrzeżenie. 

Po więcej książek dla kobiet zerknijcie do księgarni Taniaksiążka.pl


2 komentarze:

  1. Regularnie zaglądam do tej księgarni, zawsze znajdzie się tam coś ciekawego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przy wolnej chwili przeczytam, jeśli dostanę tę książkę. Myślę, że na ponure wieczory to dobra propozycja.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...