piątek, 26 marca 2021

"Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci" recenzja

 


Pucia przedstawiać Wam chyba nie muszę, jeśli nie znacie go osobiście to powinniście znać go z moich wcześniejszych recenzji np. książki Pucio umie opowiadać, bo moja córka bardzo lubi tego rezolutnego przedszkolaka i w swojej biblioteczce mamy chyba wszystkie książeczki o nim jakie tylko zostały wydane. Kolejna część znanej serii zatytułowana jest "Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci"  i niedawno pojawiła się w księgarni Taniaksiążka.pl i tym razem poświęcona jest rodzinnym wycieczkom po mieście. 


Wszystko rozpoczyna się od korespondencji pocztowej dzieci z dziadkami, to pozwoli przypomnieć najmłodszym nieco zapomnianą formę nawiązywania kontaktu jaką jest list. Później mamy przygotowania do wizyty dziadków i wspólne aktywne spędzanie czasu przez rodzinę. Akcja książki rozgrywa się  w wielu miejscach m.in. na ryneczku, placu budowy, supermarkecie, autobusie, parku i galerii sztuki. Dzięki temu dziecko poznaje różne miejsca, zawody, zasady zachowania w sklepie, czy autobusie. Autorka bardzo sprytnie wplata w treść wyrazy dźwiękonaśladowcze, na każdej stronie umieszcza także propozycje twórczych zabaw odwołujących się do zawartości książki oraz aktywizujących proces czytania. 

Książka solidnie wydana, do tego z mnóstwem kolorowych, bardzo ciekawych ilustracji i sporą ilością tekstu. 

Wspólne czytanie Pucia to nie tylko radość z poznawania przygód chłopca, ale też nauka nowych słów, budowania wypowiedzi i rozumienia związków przyczynowo skutkowych.  Przy okazji my dorośli możemy zauważyć jak bardzo nasza codzienność może być fascynująca dla najmłodszych, bo często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Starsze dzieci można wciągnąć w ćwiczeni z zapamiętywania fabuły, co z pewnością przyda im się w przyszłości. 

Podsumowując mogę śmiało napisać że moje dziecko jest zadowolone i z chęcią sięga po najnowszego Pucia, a ja z czystym sumieniem mogę polecić tą książkę, bo swym poziomem nie odbiega od wcześniejszych pozycji autorki i jak zwykle pozwala uczyć się wielu pożytecznych rzeczy w bardzo przystępnej formie.

Po więcej ciekawych książek dla dzieci zajrzyjcie do księgarni Taniaksiążka.pl.


2 komentarze:

  1. Pucio w naszej bibliotece zawsze mile widziany. Moje dzieci również chętnie sięgają po książki i dobrze się bawią. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy kolekcję Pucia, teraz moje dziecko interesuje się innymi ksiązkami. Pucio pojedzie do bratanka

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...