piątek, 12 marca 2021

Jak dodać zdrowia i radości dziadkom?

 

Nie od dziś wiadomo, że dieta ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Rodzice wiedzą jak ważna są dobrze zbilansowane posiłki u maluchów, które dopiero co zaczynają poznawać jedzenie inne niż mleko. Jednak bardzo niewiele osób ma świadomość jak istotna jest dobrze zbilansowana dieta dla seniorów. 

Wraz z wiekiem organizm pracuje coraz wolniej, zmniejsza się ilość wydzielanych soków trawiennych,
spada wydolność narządów oraz zdolność regeneracji komórek. Jednak w dalszym ciągu trzeba prawidłowo odżywiać organizm, by zapewnić sprawność i zwalczać infekcje. Dlatego też warto zadbać o zdrową dietę naszych dziadków, jeśli nie mamy możliwość pilnowania ich menu, bo np mieszkamy daleko od nich, lub nasz tryb życia nie pozwala na nieustanne ich doglądanie warto sięgnąć po gotowe środki medyczne wspomagające dietę. Są to pełnowartościowe odżywcze środki w postaci drinków lub proszków. Powszechnie przyjęło się, że tego typu produkty podaje się osobom schorowanym, ale równie dobrze mogą być one pomocne przy prawidłowym zbilansowaniu diety osób starszych. 

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest bez smakowy proszek, który można dosypać do przygotowanego posiłku wzbogacając go o niezbędne kalorie, witaminy i minerały. Można go aplikować zarówno do obiadu, deseru, śniadania, sałatki, czy koktajlu. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to aby posiłek był ciepły, a nie gorący, bo proszek straci swoje właściwości. 

Takie proszki np Trophic Basic Powder 800 g lub Fresubin Protein Powder puszka 300 g.dostępne są tutaj.

Inną opcją wspomagania diety osób starszych lub chorych są drinki odżywcze, które można kupić w wygodnych kartonikach lub buteleczkach. Swoją konsystencją przypominają jogurty można je podawać jako samodzielny deser, ponieważ występują w różnych wariantach smakowych np owocowych, czy waniliowym.  We wspomnianym przez mnie sklepie znajdziecie np EnergyZip 200 ml  występujący w trzech smakach truskawkowym, czekoladowym i waniliowym lub Fresubin Energy Drink który jest także o smaku poziomkowym i orzechowym.

Dbajmy o naszych dziadków dostarczając im wszystkiego co potrzebują, nie tylko w chorobie ale wspierając na co dzień ich dietę.

Więcej produktów wspomagających żywienie znajdziecie na stronie: https://www.dezynfekcja24.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...