czwartek, 13 maja 2021

Najlepsze przed nami Zuza Kordel

 

Zuza Kordel to córka znanej wszystkim Magdaleny Kordel, a "Najlepsze przed nami" stanowi jej pisarski debiut i to moim zdaniem całkiem udany debiut. Jako, że książki Pani Magdaleny bardzo sobie cenię musiałam sprawdzić, czy córka odziedziczyła po niej talent pisarski, czy jedynie nazwisko. 

Głównymi bohaterami powieści są dwudziestolatkowie - Aniela, która ma dość bycia ignorowaną przez zapracowanych i egoistycznych rodziców i przenosi się do Warszawy, do babci gdzie poznaje Łukasza. Okazuje się, że oboje uwielbiają szybkie samochody i wyścigi i to ich połączy, ale czy szczęśliwie tego nie zdradzę.

Dużo w tej historii problemów, bo każdy bohater zmaga się z jakimiś swoimi demonami i przez to nie może być w pełni szczęśliwy. Aniela musi zarabiać na utrzymanie w stolicy. Łukasz ma za sobą smutną przeszłość i walkę z uzależnieniem. Są jeszcze jego przyjaciel Kuba i jego ciężko chora siostra Martyna. Wiele jest też postaci, powiedziałabym nawet że za wiele i można się odrobinę zgubić w ich historiach. Jest też piękna przyjaźń i kiełkujące uczucie generalnie wszystko co dobra książka mieć powinna. Jak w życiu humor, dobra zabawa przeplatają się ze smutkiem i bólem.

Jeśli dołożymy do tego lekkie pióro autorki i dobrze wyważoną treść, bez zbytniego dramatyzowania, przeciągania na siłę, czy lukrowania to otrzymamy naprawdę dobrze napisaną powieść. Mimo, że zdaje się być ona kierowana do młodszych czytelników polecam ją wszystkim, jako przyjemną, wciągającą odskocznię. A sama będę czekała na kolejne książki Pani Zuzanny. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...