poniedziałek, 8 listopada 2021

Miłość w płatkach śniegu Dorota Milli

 #współpraca

Miłość w płatkach śniegu Dorota Milli

 Listopad to czas kiedy otulając się ciepłym kocem i popijając aromatyczną herbatę z przyjemnością sięgam po świąteczne książki. Jako pierwszą zamówiłam w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl Miłość w płatkach śniegu Doroty Milli

Wszyscy, którzy śledzą mojego bloga wiedzą, że książki tej autorki uwielbiam i z nieskrywaną przyjemnością sięgam po napisane przez nią tytuły tak też było i tym razem. 

"Miłość w płatkach śniegu" przenosi nas do malowniczego Gdańska, to tutaj w jednej z kamienic  mieszka Albert wraz z czterema córkami. Niczego tak bardzo nie pragnie jak tego, aby Aurelia, Emilia, Kordelia i Bibianna znalazły szczęście w miłości. Bardzo chciałby je zobaczyć na ślubnym kobiercu. Niestety córki nie planują zamążpójścia, każda z nich poświęca się bezgranicznine pracy i swoim pasjom i nawet nie myślą małżeństwie. 

Przypadkowe spotkanie Alberta z przyjacielem z młodości Wacławem zaowocowało szalonym pomysłem wydania jednej z córek Alberta z synem Wacława. Starsi Panowie posunęli się do szantażu i dali młodym czas do Wigilii na zdecydowanie kto stanie na ślubnym kobiercu. Zaistniała sytuacja oraz przygotowania do Bożego Narodzenia wywołują całą lawinę zabawnych zdarzeń. 

Czy synowi Wacława przypadnie do serca któraś z panien? Czy córki Alberta zgodzą się na plan ojca? I co wyniknie z tego całego zamieszania musicie sprawdzić sami. 

Ja napiszę tylko, że to książka idealna na chłodne wieczory, kojąca, a przy tym pełna humoru za sprawą różnych zabawnych sytuacji oraz cioteczki Gabrielii, która swoimi wtargnięciami rozbawia czytelnika. Ciekawi bohaterowie i niepewność, czy któraś z sióstr zdecyduje się poślubić Konrada sprawiają, że trudno rozstać się z lekturą. Do tego skąpana w delikatnych płatkach śniegu gdańska starówka i zapach świątecznych potraw unoszących się z kuchni w kamienicy. Co tu dużo pisać to po prostu wspaniała powieść świąteczna, która otula duszę przyjemnym ciepłem niczym szalik szyję podczas zimowej zamieci.

Po więcej książek dla kobiet zaglądajcie do księgarni internetowej Taniaksiążka.pl


1 komentarz:

  1. Mam zamiar wkrótce poznać historię, którą skrywają karty tej książki.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...