piątek, 14 stycznia 2022

Złoty płatek śniegu Krystyna Mirek

 #współpraca

Złoty płatek śniegu Krystyna Mirek

Chwilę po świętach a ja właśnie skończyłam czytać zamówioną niedawno w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl książkę Złoty płatek śniegu Krystyny Mirek i spieszę się podzielić z Wami moimi wrażeniami z lektury, bo książka porwała mnie do swego świata i nie pozwoliła opuścić przez kilka dni. 

Kilkoro bohaterów i kilka wątków łączy w zasadzie tylko miejsce zamieszkania oraz przedświąteczny czas w jakim toczy się akcja powieści, jednak nadejdzie moment kiedy wszyscy się spotkają.

Najpierw poznajemy Julkę i Karola, parę zakochanych - ona nastolatka z bogatego domu, on biedny student, a pomiędzy nimi piękna miłość. Niestety jej nadopiekuńczy goniący tylko za pieniędzmi rodzice, już zaplanowali swojej córeczce przyszłość i nie pozwalają jej mieć swojego zdania nawet w kwestii tego co będzie jadła.

Kolejną postacią, która wzbudziła moją ogromną sympatię jest Adam dyrektor szkoły, który uwielbia śnieg i święta. To mężczyzna, który stara się rozweselić uczniów na każdy możliwy sposób i poświęca im całą swoją uwagę i serce.

Jest także Jowita - Pani burmistrz Jaworzynki, która nie znosi wszystkiego, co przypomina o magicznym, świątecznym czasie  i toczy z Adamem swoją małą wojnę.

Losy wszystkich bohaterów splotą się podczas przygotowań do wielkiego, świątecznego balu, który okaże się przełomem w ich życiu i rozwiązaniem wielu ich problemów.

To piękna, wciągająca opowieść o tym co w życiu ważne. Autorka w dość oryginalny sposób porusza takie tematy jak trzymanie dziecka pod kloszem, brak zrozumienia, komunikacji i konsekwencje jakie to ze sobą niesie.

Jest to historia z gatunku głęboko zapadających w serce. Opowiada o miłości, przyjaźni i trudnościach w podejmowaniu decyzji. Jest w niej bezradność, żal, cierpienie i nierozwiązane sprawy z przeszłości. Są niespodzianki, huśtawka emocji, kłamstwa i tajemnice. Jest smutno i wzruszająco, ale dla równowagi są również momenty zabawne. Są bohaterowie, którzy od pierwszych stron wzbudzają sympatię czytelnika ale także tacy, do których przekonałam się dopiero pod koniec całej tej historii. 

Co tu dużo mówić świetna lektura na zimowe wieczory, a po więcej książek dla kobiet zajrzyjcie do księgarni internetowej Taniaksiążka.pl

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...