środa, 21 lutego 2024

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

 

#recenzja w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl

Jestem chyba ostatnią osobą, która nie czytała Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) autorstwa  Justyny Bednarek, dlatego zamówiłam tą książkę w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl. Niby dla mojej Zuzanny, która bardzo lubi gdy się jej czyta, ale po części także dla siebie, by zaspokoić ciekawość, czy ta pozycja jest tak ciekawa i warta przeczytania jak o niej mówią. I muszę przyznać bez żadnych ale, że to świetna książka, zabawna, pełna ciepła, ciekawa i mądra. 

Chyba, każdy z nas spotkał się z sytuacją, że jakaś skarpetka nie wróciła z prania. Dla przykładu u nas nagminnie dzieje się tak z tymi należącymi do Męża, a i moim zdarza się od czasu do czasu zaginąć w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach. Ta książka opowiada właśnie o tym, gdzie takie zaginione skarpetki się podziewają, gdy nie wrócą na swoje miejsce. Otóż okazuje się, że wybierają one wolność i uciekają przez ogromną dziurę znajdującą się pod pralką. Także jeśli również borykacie się z tym problemem to koniecznie sprawdźcie czy u Was takowej nie ma. 

A na wolności skarpetki spotykają najróżniejsze ciekawe przygody. Jedna z nich została wielką gwiazdą, inna uratowała mysie dzieci przed jastrzębiem i stała się ich mamą. Na trzecią skarpetkę czekała kariera polityka, a na czwartą rola królewskiego doradcy. Były i takie skarpetki, które wyruszyły w wielką podróż, łapały złodziei i dostały bardzo ważne stanowisko w szpitalu. 

Te przygody to sprytny sposób powiedzenia o dość ważnych i trudnych sprawach najmłodszym. Dużo tekstu napisanego bardzo przystępnym językiem doskonale sprawdza się do czytania przed snem. Moja sześciolatka próbuje także czytać sobie tą książkę samodzielnie z całkiem niezłym skutkiem. Jeśli do tego dołączymy bajeczne, kolorowe ilustracje to mamy odpowiedź na pytanie dlaczego ta książka cieszy się dużą popularnością wśród małych czytelników i ich rodziców. Nas także zachwyciła od pierwszych wersów i z pewnością sięgniemy po nie jeszcze nie jeden raz. 

Jeśli szukacie więcej ciekawych książek dla dzieci to zachęcam do odwiedzenia księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl tam z pewnością znajdziecie coś dla siebie

1 komentarz:

  1. Podoba mi się, jak autorka przekazuje ważne przesłanie w formie zabawnej i pouczającej opowieści. Opisane przygody brzmią niezwykle uroczo. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...