czwartek, 12 listopada 2020

Wybryki papryki Anna Fincer Ogonowska

 Wybryki papryki Anna Fincer Ogonowska 

Dziś krótka recenzja książki dla dzieci zatytułowanej "Wybryki papryki" autorstwa Anny Fincer Ogonowskiej. Od kiedy ją otrzymałam nie mogę wyjść z zachwytu nad nią i po prostu muszę napisać choć kilka słów. 

 Książka ma zachęcić do spożywania warzyw wszelakich, dzięki prostemu, rymowanemu tekstowi wpada w ucho i zostaje w pamięci jak np "ziemniaki które tulą się do siebie czule i są skromne tak w ogóle". Autorka zabiera nas do warzywnego raju, w którym obok popularnych marchewek czy cebuli znajdziemy także warzywa mniej znane np skorzonerę, czy topinambur, są brukselki i rukola o której jeszcze nie czytałam w żadnej książce dla dzieci. Wszystko tak napisane, by zachęcić do spożywania warzyw.

Wybryki papryki Anna Fincer Ogonowska

Do wpadającego w ucho tekstu mamy jeszcze przepiękne, bajecznie kolorowe ilustracje wykonane przez Sarę Szewczyk, z których uśmiechają się przeróżne warzywa jak np. opalające się papryki czy ziemniaki grające na saksofonach. Książek dla dzieci w swej kolekcji mamy wiele ale ta jest naprawdę cudnie ilustrowana i ciężko mi znaleźć drugą taką.

Mówię Wam ta książka jest po prostu przecudna. Mamy ją od tygodnia i nie wiem ile razy ją ją czytałyśmy. Córa często bierze ją z półeczki i przegląda sama nazywając warzywa, bo ta książka to także świetny sposób by dziecko nauczyło się nazywać różne warzywa, dodatkowo można ćwiczyć z nią liczenie, albo tworzyć własne historie o warzywach. 

Zachwycona polecam Wam ją gorąco zwłaszcza, że za chwilę wyruszycie na poszukiwania prezentów od Mikołaja. 

 Wybryki papryki Anna Fincer Ogonowska
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...