piątek, 23 września 2022

Gdzie śpiewają raki Delia Owens

 #recenzja w ramach współpracy z księgarnią Tania książka 

 

Gdzie śpiewają raki Delia Owens

Ta książka ostatnimi czasy przewijała się przez wszystkie grupy dla miłośników czytania na facebooku, a mnóstwo pozytywnych komentarzy pod postami jej dotyczącymi bardzo wzbudziło moją ciekawość. Dlatego zamówiłam Gdzie śpiewają raki w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl i czym prędzej zabrałam się do lektury. 

Pierwsze strony wycisnęły ze mnie mnóstwo łez, bo patrząc na spokojnie śpiącą obok córkę, nie mogłam zrozumieć jak matka może porzucić 6 letnie dziecko i odejść w dal. Stwierdziłam, że jeśli tak to ma dalej wyglądać to nie ma szans abym przeczyła tą historię. 

Jednak ciekawa jak potoczą się losy Kyi Clark i czy dziewczyna poradzi sobie, skazana na samotność pośród bagien i mokradeł wzięły górę i dałam się porwać tej niesamowitej historii. 

Główna bohaterka - Catherine Danielle Clark - nazywana też przez siebie Kyą dorasta na mokradłach gdzieś w Karolinie Północnej. Za sprawą ojca alkoholika opuszcza ją najpierw matka, a po niej rodzeństwo. Dziewczynka zostaje sama z ojcem tyranem i musi przejąć wszystkie obowiązki matki, a gdy po kilku latach ojciec również znika zostaje zupełnie sama z ukochanymi mewami. Kya musi sobie poradzić, bo pieniądze i zapasy jedzenia szybko się kończą, ale jak udaje jej się przetrwać o tym przeczytajcie już sami. 

To niesamowita historia, pełna bajecznych opisów przyrody z drobiazgowo odmalowanym obrazem bagien i mokradeł wraz z ich ciekawą fauną i florą. Może fabuła jest odrobinę niewiarygodna, ale postać głównej bohaterki, jej dobroć i niewinność chwytają za serce. To poruszająca i chwytająca za serce historia o miłości, o wykluczeniu, o samotności, stereotypach, uprzedzeniach, ale także o szukaniu własnej ścieżki. O walce o siebie i swój świat. 

Nieco magiczna, odrobinę poetycka,  ja dałam się jej całkowicie porwać i zaczarować, a Wam polecam sprawdzić, czy warta jest tych wszystkich zachwytów.  Ja mam zamiar zobaczyć, film bo ciekawa jestem jego szalenie. Po więcej ciekawych książek dla kobiet zaglądajcie do księgarni internetowej Taniaksiążka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...