środa, 7 września 2022

Jesteś wystarczająca Maja Gunther

 #współpraca

 

Jesteś wystarczająca to książka, która podczas przeglądania oferty księgarni internetowej Taniaksiążka.pl przykuła moją uwagę jakiś czas temu. Zaintrygował mnie bardzo tytuł i postanowiłam sprawdzić co ciekawego się za nim kryje, a ponieważ ostatnio pochłaniałam głównie powieści obyczajowe uznałam, że to będzie świetne urozmaicenie.

Dodatkowo do sięgnięcia po tą pozycję przekonał mnie fakt, że autorka - Maja Günther to socjolog z wieloletnim doświadczeniem, która doradza menedżerom i pracownikom w takich tematach jak przeciążenie i stres, a także w kryzysach i konfliktach osobistych.

Taka już jest natura ludzka, że mamy skłonność do porównywania się z innymi, czy to z osobami z najbliższego otoczenia, krewnymi znajomymi, czy osobami z wszelakich mediów również tych społecznościowych. Niestety najczęściej zamiast motywować do działania wynik tych konfrontacji prowadzi do obniżenia samooceny i poczucia własnej wartości. Ta książka ma pokazać w jaki sposób się od tego uwolnić i zrozumieć, że każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy.

Autorka wyjaśnia, dlaczego się porównujemy i jaki to może mieć wpływ na nasze życie. To nie tak, że każde porównywanie się jest złe, ale gdy robimy to zbyt częste może mieć na nas negatywny wpływ.  Porusza także niezwykle ciekawy aspekt wpływu dzieciństwa na nasze dorosłe życie. Wszystko opisuje w bardzo jasny i przystępny sposób, a piękna czcionka oraz ozdobniki sprawiają, że przez ten poradnik niemal się płynie. 

Całość podzielona jest na 5 rozdziałów, każdy oznaczony innym kolorem, dotyczący odrębnego, konkretnego problemu i zawierających proste wskazówki jak sobie z nim radzić, m.in. jak rozróżnić dobre porównania od tych destrukcyjnych, jak nie zatracić indywidualności, czy jak najlepiej wykorzystać swoje kompetencje. Do tego w  książce jest pełno ćwiczeń, które pozwalają bardziej siebie poznać i docenić. W końcu każdy z nas jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.
 

Myślę, że naprawdę warto sięgnąć po ten tytuł, nawet jeśli wydaje się nam, że problemy z porównywaniem się nas nie dotyczą. Jest duża szansa, że dzięki tej lekturze nauczycie się doceniać swoją wartość, okazywać sobie szacunek i rozpoznawać własne potrzeby.

Mi po lekturze w głowie pozostało wiele haseł motywacyjnych, które skłaniają do działania np. ,,Rozwijasz się wtedy, gdy robisz pierwszy krok, a nie gdy osiągniesz cel"niby banał, ale na mnie działa motywująco. 

Po więcej poradników zajrzyjcie do księgarni internetowej Taniaksiążka.pl

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...