poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Cienie zła Krystyna Mirek


 

 #współpraca

To już ostatni tom bestselerowej serii Krystyny Mirek Blizny przeszłości. Jeśli czytaliście recenzje Blizn przeszłości i Dawnych tajemnic to wiecie, że to debiut popularnej autorki powieści obyczajowych w tym gatunku i moim zdaniem bardzo udany debiut.  

Cienie zła zamówiłam w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl i jak tylko czas pozwolił zabrałam się do czytania dalszych losów Majki i mieszkańców miasteczka Borki. Chciałam czym prędzej wiedzieć czy winni zbrodni z przed lat zostaną ukarani, czy może kolejny raz unikną kary. 

Majka próbuje powoli ułożyć sobie życie fakt tajemnica przeszłości została wyjaśniona, tylko czy aby na pewno może żyć spokojnie. Czy były już burmistrz Karbowski nie spróbuje się na niej w jakiś sposób zemścić, wszak gdyby nie jej śledztwo to dalej prowadziłby swoje interesy i znęcał się nad bliskimi, a zbrodnia z przed lat nie wyszłaby na światło dzienne. 

Ten tom jest zdecydowanie spokojniejszy od poprzednich, nie ma już takiego dreszczyku emocji, autorka skrupulatnie domyka wszystkie wątki i losy poszczególnych bohaterów - komisarza Mirskiego, który godzi się ze swoim losem, Rudnikowej która w końcu przestaje być antypatyczna i żony burmistrza, która planuje swoją przyszłość z dala od męża tyrana. Wszystko powoli zaczyna się układać, jednak ostanie powiedzmy 100 stron obfituje w zaskakujące zwroty akcji i trzyma w napięciu oraz wciąga tak, że nie sposób odłożyć lekturę na później. To bardziej książka obyczajowa niż thriller ale ta seria potrzebowała takiego spokojnego wyważonego zakończenia i wyjaśnienia wszystkich wątków wszak było jej w tej powieści wiele. 

Miło patrzeć jak główna bohaterka dojrzała i odżyła, na kartach tej historii, powiem nawet że jej przemiana mnie pozytywnie zaskoczyła, myślałam że pozostanie taka jak na początku tej historii, a jednak bardzo się zmieniła.

Książkę gorąco polecam, ale radziłabym zacząć lekturę od pierwszego tomu, by nic Wam nie umknęło.

Cóż mogę napisać na zakończenie? Bardzo mi cała seria przypadła do gustu i mam nadzieję, że autorka nie poprzestanie na tej trylogii i  napisze dla nas jeszcze nie jeden trzymający w napięciu thriller. 

Po więcej kryminałów i książek sensacyjnych zajrzyjcie koniecznie do księgarni interentowej Taniaksiążka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...