poniedziałek, 5 lipca 2021

Blizny przeszłości Krystyna Mirek

 Gdy tylko zobaczyłam zapowiedź Wydawnictwa Filia, że znana z ciekawych i niezwykle mądrych obyczajówek (Światło gwiazd, Szczęście all inclusive, Tam gdzie serce Twoje) Krystyna Mirek napisała thriller psychologiczny wiedziałam, że muszę go przeczytać i sprawdzić jak odnalazła się w tym gatunku.

I powiem Wam, że przepadłam już po kilku pierwszych stronach, wartka akcja, skrzętnie skrywane tajemnice z przeszłości, ciekawi, bardzo realni bohaterowie to wszystko sprawia, że dosłownie nie sposób odłożyć lekturę na później. I takie książki przy których człowiek kombinuje jak tu wygospodarować chwilę na czytanie lubię najbardziej.

W małym miasteczku życie płynie sobie spokojnie, dopóki nie powróci do niego "dziewczyna z warkoczem" i nie zacznie grzebać w przeszłości, by dowiedzieć się kto zabił jej ojca. Wzbudzi tym samym niepokój kilku osób, a czytelnicy będą się zastanawiać jakie sekrety skrywają z pozoru zwyczajni ludzie i czy wszyscy w jakiś sposób są powiązani ze morderstwem z przed lat. 

Główna bohaterka Majka z pozoru silna i waleczna, gotowa stawić czoło demonom przeszłości została pokazana bardzo realnie, ma swoje słabości i lęki dzięki którym jest bardziej autentyczna. 

Może ktoś powie, że akcja jednak zbyt wolna, że wszystko to już było wcześniej ale ja jestem szczerze zachwycona sposobem w jaki autorka podeszła do tematu i tym, że obyło się bez drastycznych krwawych scen. Są też wątki bardzo zgrabnie przemycone wątki obyczajowe, które nadają tej powieści niepowtarzalnego charakteru. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to zakończenie i konieczność czekania na tom drugi, by dowiedzieć się jak Majce poszło rozwikływanie zagadek przeszłości i czy dzięki temu udało się jej uwolnić od traumy z dzieciństwa.  

Chciałoby się napisać "brawo Pani Krysiu" i prosić o więcej, ale już wiadomo, że więcej się pojawi także z niecierpliwością czekam na tom drugi, a Was gorąco zachęcam do lektury.  


3 komentarze:

  1. Czytałam, niestety nie do końca mi podpasowała. Mojej mamie natomiast się podoba!

    OdpowiedzUsuń
  2. Już wkrótce z ogromną ciekawością zabieram się za lekturę tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ksiazka o niczym. Nuda, nuda, nuda

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...