Osobiście jestem nią zachwycona, pięknie i solidnie wydana, bogato ilustrowana i do tego pełna przydatnych informacji. Klapki zachęcają do odkrywania ciekawych informacji o Ziemi i jej mieszkańcach, a do tego są dość grube także nie łatwo nie ulegną uszkodzeniu, jak to dość często zdarza się w przypadku tego typu książeczek.
Publikacja w obrazowy sposób pokazuje różne środowiska życia zwierząt i roślin, np. las tropikalny, pustynię, sawannę, morze czy bieguny. Znajdziemy w niej informacje o układzie słonecznym oraz poznanym budowę wnętrza ziemi. To istna kopalnia ciekawostek przyrodniczych, które każdy człowiek powinien znać.
W książce znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań, m.in. Dlaczego Ziemia
została nazwana „błękitną planetą”? Jak pingwiny chronią przed
zamarznięciem zniesione jaja? Czym są pustynne róże? Po co słoniowi
wielkie uszy? Jaka jest różnica pomiędzy nosorożcem białym a czarnym? W jakim celu leniwce raz w tygodniu schodzą z pni drzew na ziemię? I wiele innych.
Ciekawskie dzieci bardzo chętnie podnoszą klapki, których jest blisko 60, a pod nimi odkryją zaskakujące fakty o otaczającym nas świecie. Taka forma nauki przez zabawę zawsze się świetnie sprawdza i dostarcza wiele radości.
Jako, że książek nigdy za wiele dlatego polecam ją gorąco waszym pociechom. To pozycja idealna na prezent.
Po więcej ciekawych książek dla dzieci zaglądajcie do księgarni intrenetowej Taniaksiążka.pl
Nim się rozejrzysz zaraz córa wszystko zrozumie z tej książki!
OdpowiedzUsuńKiedyś zamawiałam książki z polecanej przez Ciebie księgarni. Mają fajne ceny i rozbudowany asortyment!
OdpowiedzUsuńWszelkie "klapki" w książkach to u nas największy hit :) Bardzo fajna książka, moja trzylatka lubi słuchać o zwierzętach i roślinach. Interesują ją również inne narodowości, więc podczas czytania można przy okazji trochę poopowiadać i porozmawiać z dzieckiem. Samo czytanie u nas kompletnie się nie sprawdza. Ja każdy akapit omawiam, tak aby przekazać maluchowi możliwie najwięcej. Wiadomym jest, że wielu rzeczy nie jest w stanie jeszcze zrozumieć i zapamiętać, ale myślę, że będzie szło nam coraz lepiej.
OdpowiedzUsuń