piątek, 11 grudnia 2020

Ps życzę Ci dużo miłości - recenzja

 Ps życzę Ci dużo miłości - recenzja

Dziś przychodzę do Was z kolejną nowością z księgarni taniaksiążka.pl "Ps życzę Ci dużo miłości". Jest to antologia świątecznych opowiadań najbardziej poczytnych polskich autorów, a właściwie autorek. W stworzeniu tej książki swój udział mają m.in. Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Lingas Łoniewska, Ilona Gołebiewska, Natasza Socha, Agnieszka Krawczyk czy Magdaleny Knedler z której twórczością spotkałam się po raz pierwszy ale z pewnością jeszcze sięgnę po jej książki, bo bardzo przypadł mi do gustu jej styl.

Wracając do samej książki to jak człowiek widzi takie nazwiska na okładce to wiadomo, że czeka go porcja świetnej lektury. Po przeczytaniu z całą pewnością mogę stwierdzić, że tak faktycznie jest. Opowiadania okazały się bardzo wciągające, a do tego przyjemne i ciekawe w sam raz na chwilę relaksu po ciężkim dniu, czy pogoni za świątecznymi sprawunkami. Są to historie z gatunku tych, które koją i poprawiają nastrój - ot takie lekarstwo na codzienność.

Ja osobiście bardzo lubię takie zbiory opowiadań, bo człowiek może spokojnie dać się porwać historii i przeczytać ją za jednym posiedzeniem bez wyrzutów sumienia, że zawalił inne obowiązki czy zarwał noc. A kolejnego dnia sięga się po kolejne równie ciekawe opowiadanie. 

Motywem wspólnym dla wszystkich historii w "Ps życzę Ci dużo miłości" jest kartka z bożonarodzeniowymi życzeniami, którą otrzymują lub wysyłają bohaterowie z kilkuletnim opóźnieniem. To taka niezwykła kartka, która odmienia ich życie i pozwala np. odnaleźć dawną miłość, czy uporać się z demonami z przeszłości i zacząć układać sobie życie na nowo.

Wszystkie te opowiadania wprowadzają czytelnika w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia i pokazują, że niemożliwe nie istnieje, a los może odmienić się nawet po wielu latach, co  napawa optymizmem i daje nadzieję na lepsze jutro. 

Z całej książki tak najbardziej podobał mi ,,Kłębek wskazidrożek” Magdaleny Knedler pewnie dlatego, że to opowiadanie to coś więcej niż tylko cukierkowa historia miłosna. Miało w sobie ten element, który sprawia, że fabuła jest ciekawa i interesująca i człowiek aż chciałby się dowiedzieć jak potoczyły się dalsze losy bohaterów.

Podsumowując ,,P.S. I życzę Ci dużo miłości” to książka, która zdecydowanie przywraca czytelnikowi wiarę w magię świąt i pokazuje świat, w którym jest miejsce na miłość, przebaczenie i drugą szansę. Dlatego gorąco Wam polecam te historie, na umilenie grudnia, a może gwiazdkowy prezent dla kogoś bliskiego. 

Więcej fantastycznych książek dla kobiet znajdziecie w księgarni taniaksiążka.pl

 

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...