czwartek, 5 maja 2022

Jesteśmy Twoim Anna Ficner-Ogonowska

#współpraca


Pani Ania rzadko wydaje książki (od premiery Jeśli zatęsknię, o której pisałam tutaj, minęło już 2 lata), ale jak już coś wyda to nie sposób oderwać się od lektury, a powieść dopracowana jest w najdrobniejszych szczegółach. 

Jesteśmy Twoi to historia o miłości zarówno tej romantycznej pomiędzy kobietą i mężczyzną jak i rodzicielskiej, siostrzanej, czy przyjacielskiej, bo miłość niejedno ma imię, ale wszystkie są ważne w naszym życiu. 

On przystojny niczym aktor z jej ulubionego serialu, ona za piękność się nie uważa, gdyż ma kilka nadprogramowych kilogramów, ale za to jest szalenie kobieca. Ida i Tom, bo to o nich mowa spotykają się w samolocie, a później różne zbiegi okoliczności sprawiają, że ich drogi przetną się kolejny raz i jeszcze kolejny, by w końcu połączyć ich najpiękniejszym z uczuć, których zwieńczeniem miało być dziecko, niestety okazuje się, że Ida nie może zajść w ciążę i tutaj zaczyna się emocjonalna szarpanina bohaterów, ich dylematy, rozterki i smutki. Autorka w piękny i niezwykle autentyczny sposób maluje emocje obojga bohaterów i ich walkę o zostanie rodzicami, czy skuteczne musicie sprawdzić sami.

To powieść o uczuciach jakie towarzyszą Idzie i Tomowi w zmaganiach jakie wobec nich stawia życie, o tym jak łatwo zapomnieć co jest najważniejsze zmagając się z poczuciem straty. Nie znajdziecie tutaj dynamicznej akcji ale za to piękne opisy przeżyć pozwalające utożsamić się z bohaterami. 

Gorąco polecam Wam tą opowieść o miłości, rodzinie, macierzyństwie, piękną, niespieszną, pozwalająca wczuć się w emocje jakie towarzyszą bohaterom i niejednokrotnie wzruszyć.

"Jeśli wiesz, czego chcesz od życia, to się nie rzucasz jak ryba bez wody, tylko dążysz do celu. "
 1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...