piątek, 13 maja 2022

Uzdrowicielka Agnieszka Krawczyk

 #współpraca

 Uzdrowicielka Agnieszka Krawczyk

Pamiętacie powieść Warkocz spleciony z kwiatów Agnieszki Krawczyk? Spieszę donieść, że całkiem niedawno znalazłam w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl Uzdrowicielkę, czyli kontynuację losów Zośki i jej przyjaciół z Leśnego Ustronia i właśnie zakończyłam lekturę.

W Nieznajomce powoli nadchodzi jesień i maluje barwne obrazy ze złocistych liści, usychających traw, mgły i kropelek rosy. Akcja powieści przypada tym razem na miesiące jesienne i autorka nie szczędzi opisów szykującej się do zimy przyrody. Po śmierci Zazuliny Zośka dziedziczy jej chatkę i powoli urządza się w niej oraz poddaje leczeniu blizny. Mariusz układa sobie od nowa życie z Reginą, Antoni Szeptyna zabrał się do pracy nad kolejną książką, a koza Skakanka nadal skacze i rozrabia w towarzystwie krogulca. Ten błogi spokój został jednak zakłócony przez pojawienie się spadkobierców Zazuliny, którzy upominają się o majątek. Dodatkowo pojawia się nowy mieszkaniec wioski, który także co nieco miesza w sąsiedzkich relacjach. 

Troszkę się w tej historii dzieje i jest naprawdę ciekawie i niesamowicie wciągająco. Powiem Wam szczerze, że zaczynając Uzdrowicielkę nie sądziłam, że odczuję taką przyjemność z powrotu do Nieznajomki i spotkania z jej niezwykłymi mieszkańcami, a tu proszę poczułam się jakbym była tam u nich spacerowała po jesiennym lesie i przeżywała ich problemy, a tych tym razem nie brakuje. Opisy przyrody są tak realistycznie namalowane przez autorkę, że bez trudu człowiek przenosi się na leśną polanę i koi zmysły, niemal jak podczas "drzewnych terapii" prowadzonych przez Aleksego.

To naprawdę niebanalna powieść, pełna ciepła, miłości i natury, doprawiona odrobiną magii. Ta historia przynosi ukojenie i pozwala zapomnieć o wszystkich smutkach.

Jeżeli potrzebujecie chwili wytchnienia i wyciszenia od codziennych problemów, to ta książka bliskością natury i swą niespieszną akcją Wam to gwarantuje. Mimo, że tempo powieści jest raczej powolne, to gwarantuję, że nuda także czytelnikowi nie grozi, choćby za sprawą mojego ulubionego, nierozłącznego duetu - psotnej kozy Skakanki i krogulca Godeona, a tym razem oboje pokażą co potrafią.

Niech najlepszą rekomendacją będzie to, że z niecierpliwością czekam na kontynuację historii bohaterów, a po więcej ciekawych książek dla kobiet zajrzyjcie do księgarni internetowej Taniaksiążka.pl

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...