poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Pucio zabawy gestem i dźwiękiemPucio zabawy gestem i dźwiękiem

O tej serii książeczek słyszałam już kilkakrotnie i zawsze same pozytywne opinie, jako że moja córa książeczki wszelakie uwielbia musiałam sprawdzić, czy ta także przypadnie jej do gustu. Pucio zabawy gestem i dźwiękiem to książkowa nowość Marty Galewskiej - Kustra - autorka (pedagog dziecięcy i logopeda) ma na swoim koncie już kilka książeczek o Puciu oraz pozycję  "Z muchą na luzie ćwiczymy buzię, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci", a także liczne publikacje naukowe dotyczące rozwijania zdolności twórczych dzieci.


Ta pięknie ilustrowana i starannie wydana książeczka ma za zadanie wspierać rozwój mowy malucha poprzez powtarzanie samogłosek, prostych sylab i onomatopei. Zeby nie było nudno Pucio zaprasza do dotykania książeczki i powtarzania wykonywanych przez niego gestów.  Uwierzcie mi ,sprawdziłam na córce takie proste dźwięki w połączeniu z stukaniem w książeczkę naprawdę świetna zabawa dla maluszka.
I o ile ja sama po pierwszym przejrzeniu byłam dość sceptycznie nastawiona, czy powtarzanie bam bam i wodzenie paluszkiem po książce może być interesujące, o tyle moje dziecko nie chciało odłożyć książeczki i całą rodziną powtarzaliśmy bam bam i inne sylaby. Zabawa rewelacyjna i wszyscy zachwyceni, a najbardziej Zuza dlatego mam w planach zakup kolejnych książeczek o Puciu i Wam także je polecam.


Pucio zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio zabawy gestem i dźwiękiem


Pucio zabawy gestem i dźwiękiem

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...