poniedziałek, 5 sierpnia 2019

Życie Cię kocha Lili Anna H. Niemczynow
Na książkę tej autorki miałam ochotę od dawna i już Wam piszę dlaczego. Otóż wyobraźcie sobie, że obserwowałam jej profil na fb jeszcze gdy była instruktorką fitness, ja akurat wtedy zaczynałam swoją przygodę z inną bardzo popularną trenerką, ale poszukiwałam cały czas inspiracji i motywacji i tak gdzieś pośród tych poszukiwań natrafiłam na profil Pani Ani, a że jest osobą szalenie pozytywną to zaczęłam jej profil obserwować i tak mi pozostało do dziś. To z profilu na fb dowiedziałam się że zaczęła pisać książki i obiecałam sobie, ze po prostu muszę jakąś przeczytać, w końcu tak w moje ręce trafiło "Zycie Cię kocha, Lili". I z przyjemnością zabrałam się za lekturę.
Książka okazała się bardzo pozytywna w swej wymowie, choć gdy poznajemy główną bohaterkę jest ona w trudnej sytuacji życiowej - zdradzona przez ukochanego, bez pieniędzy, jednak dzięki wsparciu ukochanej babci nie traci czasu na rozpaczanie tylko postanawia zawalczyć o swoje szczęście i to bardzo mi się podoba. Taka postawa wymaga siły i odwagi, jednak każdy z nas jeśli tylko zechce może ją znaleźć w sobie i tego dowodzi bohaterka.  Jej miłość do samej siebie, do ludzi, do życia to zdecydowanie coś czego powinniśmy się nauczyć, by żyło nam się łatwiej. Na uwagę zasługuje też postać jej szefowej Beni - która jak się okazuje przeżyła dramatyczną sytuację w dzieciństwie z pomocą Lilianny i jej babci postanawia się rozprawić się z demonami przeszłości i zacząć spełniać swoje marzenia.
Fabuła tej powieści dla kobiet jest dość prosta, całość momentami powiedziałabym wręcz infantylna, a zakończenie dość przewidywalne, ale mimo wszystko warto sięgnąć po tą pozycję, zwłaszcza jeśli jest nam smutno i źle. Solidna dawka pozytywnej energii gwarantowana, bo optymizm wręcz wylewa się z każdej strony. Do tego pozwala przypomnieć sobie, że każdy z nas jest wyjątkowy i nigdy nie jest za późno,by spełniać swoje marzenia.  Gwarantuję, że uśmiechniecie się także nie jeden raz. Poza tym to kopalnia dobrych rad, a na zakończenie dostajemy od autorki aż 52 motywujące afirmacje. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, także jest idealna do zabrania na wakacje.
Mnnie nastroiła bardzo pozytywnie i zmotywowała do działania i z pewnością w wolnej chwili sięgnę po inne tytuły autorki.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...