wtorek, 13 sierpnia 2019

Jutro zaczyna się dziś Roma J. Fiszer

jutro zaczyna się dziś


Tym razem zabieram Was na malownicze Kaszuby, a wszystko to za sprawą Romy J. Fiszer i jej książki "Jutro zaczyna się dziś", którą właśnie skończyłam czytać. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i muszę przyznać, że ma dość ciekawy styl pisania, a sama książką poza historią bohaterów może posłużyć za mały przewodnik po Kaszubach i stanowi zachętę, by odwiedzić tą malowniczą krainę.
Głównym bohaterem jest Ksawery, który tak intensywnie zaangażował się w prowadzenie firmy i zarabianie na dobre życie dla rodziny, że całkowicie zapomniał o tym co najważniejsze. Do tego stopnia się zatracił w swoim pracoholizmie, że nie zauważył kiedy jego żona zaczęła podążać za marzeniami o rozwoju talentu i kariery uwikłała się w niebezpieczny związek. Dopiero konieczność zaopiekowania się córką sprawi, że trochę ochłonie. Przeniesie się na letnisko nad Mauszem i tam odkryje jak mądrą i odpowiedzialną osobą jest Paulinka i do tego odkryje w niej wielki talent muzyczny. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy złożony przez Sonię pozew rozwodowy, będzie stanowił koniec ich małżeństwa? Czy Ksawery jednak postanowi zawalczyć o rodzinę? O tym musicie się przekonać już sami.
Ja polecam Wam tą lekturę z dość leniwie sączącą się fabułą, nieco wyidealizowanymi bohaterami i  bajecznymi opisami Kaszub, jako idealną na urlop, bo czyta się ją naprawdę przyjemnie, a sama książką daje nadzieje, że nigdy nie jest za późno by zawalczyć o to co dla nas najważniejsze.2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...