wtorek, 30 czerwca 2020

Strach, który powraca Magda Stachula


Strach, który powraca Magda Stachula

Zachwycona "Oszukaną" z niecierpliwością czekałam na kolejną książkę Magdy Stachuli i po roku doczekałam się. "Strach, który powraca" to kontynuacja losów bohaterki "Idealnej", której to przyznam się Wam szczerze nie miałam okazji czytać, ale to zupełnie nie przeszkadza, by sięgnąć po tą nowość i zatopić się w lekturze.
Anita i Adam na pierwszy rzut oka idealne małżeństwo, wiodące spokojne życie w domu na przedmieściach Krakowa. Ona piękna, on przystojny i do tego kochana, upragniona córeczka, wydawać, by się mogło sielanka. Nic jednak bardziej mylnego. Pewnego dnia Anita ze swojej skrzynki na listy wyjmuje czerwoną kopertę bez nazwiska i adresu. W środku znajduje koronkowe stringi oraz biustonosz o wiele za duży, niemożliwe, mąż doskonale zna rozmiar. Czyżby kochanki? A może? ... Nie, niemożliwe, to nie może być ona. Nie ma szans, aby wróciła i próbowała odebrać mi córkę. Kolejnego dnia na swojego smartfona dostaje wiadomość: "Nie zasługujesz na to, co masz". Czy to powróciły demony z przeszłości? Anita obawia się najgorszego...
Jeśli zdecydujecie się sięgnąć po tą książkę koniecznie zarezerwujcie sobie kilka godzin wolnego czasu, bo nie sposób ją odłożyć na później. Fabuła niesamowicie wciąga, a autorka zdaje się wodzić czytelnika za nos i prowadzić w uliczki, które wcale nie prowadzą do rozwikłania całej zagadki. I kiedy wydawałoby się, że już wszystko stanie się jasne, nagle podrzuca kolejny trop. Po mistrzowsku budowane napięcie, do tego bardzo realistyczne postacie i zakończenie, które właściwie nie wiadomo, czy jest zakończeniem, czy zapowiedzią kolejnej części losów Anity i Adama to zdecydowanie wyróżnia tą książkę.
Do tego wszystkiego Pani Magda wykazała się świetną znajomością ludzkiej psychiki. Pokazuje mocno dyskusyjne zachowania i ciemne strony ludzkiej natury. Pięknie opisuje emocje i nie boi się mówić o trudach macierzyństwa, także tego upragnionego i wyczekanego jak cud.
To nie tylko świetny thriller ale też opowieść o tym jak często nie potrafimy docenić tego co mamy i jak nasze błędne wybory wpływają na nasze życie.
Gorąco polecam i z niecierpliwością czekam na kolejną książkę autorki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...