czwartek, 13 czerwca 2019

Truskawkowe mleczko

 truskawkowe mleczko

Dziś coś bez pieczenia, rewelacyjna, puszysta pianka przypominająca  ptasie mleczko z dodatkiem soczystych truskawek i galaretki. Schłodzona stanowi idealny deser na takie upalne dni. 
Jeśli jeszcze nie próbowaliście przygotowywać deseru na bazie mleka skondensowanego niesłodzonego to spróbujcie koniecznie - gwarantuję, ze zakochacie się w tej piance, ja już mam na nią kilka pomysłów. 

Składniki:
  • 500 ml mleka skondensowanego niesłodzonego 
  • 3 galaretki truskawkowe
  • truskawki 
  • pół opakowania groszku ptysiowego (mogą być też herbatniki lub biszkopty)
2 galaretki rozpuszczamy w szklance wody i studzimy. Trzecią galaretkę rozpuszczamy w 400 ml wody i również studzimy. Mleko musi być dobrze schłodzone, więc albo przechowujemy je w lodówce albo wstawiamy na ok 30 minut do zamrażalnika. Zimne mleko przelewamy do wysokiego naczynia i ubijamy mikserem aż powstanie dość gęsta piana, następnie wlewamy zimne galaretki (te 2 które rozpuściliśmy w szklance wody) i miksujemy aż się połączą z pianą. Na dno tortownicy (26 cm) wysypujemy groszek ptysiowy (lub wykładamy ciastka) i wylewamy piankę. Na piance układamy truskawki (ja miałam ich dość mało, następnym razem dam więcej) i odstawiamy do lodówki. Gdy pianka zrobi się sztywna wylewamy na nią galaretkę (tą rozpuszczoną w 400 ml wody). Deser wstawiamy do lodówki na kilka godzin. Smacznego

truskawkowe mleczko
truskawkowe mleczko
 truskawkowe mleczko
 truskawkowe mleczko


9 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...