środa, 9 marca 2022

Córka generała Magdalena Witkiewicz

 

Córka generała Magdalena Witkiewicz

Choć lekturę zakończyłam kilka dni temu to jakoś nie mogłam się zebrać do napisania recenzji tej książki, nie bez znaczenia jest tu obecna sytuacja na świecie. Pani Magda porusza w swej najnowszej powieści tematy drugiej wojny światowej, ja czytając myślałam i wyobrażałam sobie co teraz przeżywają nasi sąsiedzi.

To bardzo ciekawie skonstruowana powieść zaczyna się współcześnie, by po ciekawym wstępie przenieść nas w lata 30 i opowiada o miłości córki niemieckiego generała Elise i Andrzeja w przed dzień wybuchu II wojny światowej. Poznajemy wojenne perypetie bohaterów, by ponownie przenieść się do współczesności.

Ta historia pokazuje jak ważna w życiu jest przyjaźń i wsparcie rodziny. Pięknie opisuje odwagę do przeciwstawiania się okupantowi i spieszenia z pomocą potrzebującym w tym trudnym czasie, nieraz z narażeniem życia. 

Jak na specjalistkę od dobrych zakończeń przystało Pani Magda postarała się i tym razem, by wlać w serce czytelnika spokój i ukojenie i za to tak lubię jej książki.

Dobro wraca z tą myślą zakończyłam tą poruszającą lekturę oraz z myślą, że po każdej najciemniejszej nocy kiedyś zaświeci słońce. I to dało mi nadzieję i wiarę w to, że obecna sytuacja kiedyś się skończy, a my zamiast się zamartwiać i panikować powinniśmy skupić się na pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują.


1 komentarz:

  1. Dostałam tę książkę w prezencie urodzinowym, więc wkrótce z przyjemnością ją przeczytam.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...