poniedziałek, 6 czerwca 2022

Frezarki CNC

 #materiał sponsorowany

Frezarki CNC to urządzenia sterowane numerycznie służące do obróbki ubytkowej elementów wykonanych z różnych materiałów - stali, aluminium, metali szlachetnych (takich ja złoto czy platyna) ale również drewna, tworzyw sztucznych, w których rolę operatora frezera przejął komputer. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że człowiek pisze jedynie program, a resztę procesów przejmuje komputer.

Przy pomocy frezarek sterowanych numerycznie można wykonać niezliczoną ilość elementów maszyn, urządzeń stosowanych w motoryzacji, lotnictwie, przemyśle budowlanym, medycynie i wielu innych dziedzinach. 

Frezarka CNC w odróżnieniu od tradycyjnych maszyn zapewnia największą precyzję i ma zdolność do utrzymywania bardzo wąskich tolerancji geometrycznych parametrów obrabianego przedmiotu. Pozwala także na zmniejszenie ryzyka pojawienia się błędów oraz uszkodzenia materiału oraz ograniczenie ilości czasu potrzebnego na obsługę, a co najważniejsze nie ma problemu z zapewnieniem powtarzalności procesu, co ma znaczenie w produkcji seryjnej.

Maszyny te są dość powszechnie wykorzystywane do tworzenia szerokiej gamy skomplikowanych komponentów, od prototypów po produkcję w pełnej skali unikatowych części, z których korzysta się m.in. przy: tworzeniu środków transportu, realizowaniu niestandardowych projektów budowlanych, produkcji urządzeń eklektycznych, kreowaniu narzędzi medycznych oraz opracowywaniu sprzętu telekomunikacyjnego.

 


3 komentarze:

  1. Bardzo dobrze wytłumaczone frezowanie CNC.

    OdpowiedzUsuń
  2. Frezowania CNC jest dla mnie mega interesujące i bardzo lubię czytać na ten temat.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię frezowanie cnc, ponieważ jest bardzo precyzyjne.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...