czwartek, 23 czerwca 2022

Zielone oczy driady Dorota Gąsiorowska

 #współpraca

Zielone oczy driady Dorota Gąsiorowska

Malownicze Podlasie, oraz bajeczne klify i wrzosowiska Irlandii takie cudne krajobrazy maluje czytelnikom Dorota Gąsiorowska w swej najnowszej powieści Zielone oczy driady, którą zamówić można w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl. Jest to kolejna część fantastycznej serii Dni mocy, której poprzednie części - Pamiętnik szeptuchy i Dwór Rusałek jakiś czas temu już Wam tutaj polecałam. 

Bohaterką tej historii jest Livia, dziewczyna której życie zdaje się nie oszczędzać - niełatwa relacja z matką, spór z bratem i zdrada ukochanego mężczyzny, sprawiły, że dziewczyna postanowiła się odciąć od wszystkiego zaszywając w maleńkim domku na irlandzkim pustkowiu. Jednak okazuje się, że przed przeszłością nie ma ucieczki i nawet na takim odludziu może ona dać o sobie znać. Na szczęście restauratorka zabytków nieoczekiwanie otrzymała propozycję wyjazdu do Polski, która całkowicie zmieni jej życie. 

Livii nie sposób nie polubić, przynajmniej ja tak mam - bo mimo wszystkich nieszczęść jakie ją spotkały nie załamuje się, tylko dzielnie układa swoje życie wykazując się odwagą i hartem ducha. Moją sympatię wzbudzili także pozostali bohaterowie łącznie z papugą zwaną Cedrykiem. 

Charakterystyczne dla całej serii Dni mocy jest połączenie świata realnego z odrobiną magii i nadprzyrodzonych wątków, co autorce wychodzi w genialny sposób i tworzy niepowtarzalny klimat całej historii. Tym razem jest to postać mitycznej driady - wróżki drzew, którą poznajemy za sprawą legendy o Noelle. Tutaj autorce należą się ogromne brawa za znajomość wierzeń ludowych. I mimo, że osobiście za fantastyką nie przepadam to tutaj absolutnie mi ona nie przeszkadza, wręcz przeciwnie nadaje bajecznego klimatu, który sprawia, że choć powieść porusza wiele trudnych tematów to czyta się ją bardzo przyjemnie i zupełnie nie czuć tych ponad 600 stron, no może jedynie podczas trzymania, bo jednak taka objętość najwygodniejsza nie jest zwłaszcza gdy człowiek czyta w łóżku. Ale to takie moje spostrzeżenie, które absolutnie nie wpływa na wrażenia z lektury, którą chciałabym przedłużać w nieskończoność. 

Całkowicie dałam się zaczarować tej niezwykłej historii o odnajdywaniu siebie i swojego miejsca na świecie, pogodzeniu się z przeszłością, ruszeniu do przodu oraz wielowymiarowej miłości.  

Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy szukają odrobiny ukojenia i odskoczni od codzienności do niezwykłego świata wróżek, który tak pięknie opisała Pani Dorota. 

Po więcej bestsellerów zapraszam do księgarni internetowej Taniaksiążka.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...