poniedziałek, 7 września 2020

Tamta kobieta Anna H. Niemczynow

Tamta kobieta Anna H. Niemczynow

 To moje kolejne spotkanie z przesympatyczną Panią Anią i jej twórczością. Pisałam już Wam przy okazji recenzji "Życie Cię kocha Lili", że obserwowałam ją na fb jeszcze zanim została pisarką. Ta kobieta jest niesamowicie pozytywna i zdaje się zarażać wszystkich swoim promiennym uśmiechem, ale dobra miało być o książce, a nie jej autorce.

Już tytuł intryguje i skłania czytelnika do zastanowienia się kim właściwie jest tamta kobieta. Sama fabuła jest bardzo ciekawa i wciągająca, pokuszę się tutaj o stwierdzenie, że mimo banalności poruszanego tematu jest dość oryginalna. Świetnym posunięciem było we wstępie pokazanie zakończenia historii, a potem cofnięcie się do jej początków, czytelnik cały czas zastanawia się kim jest mężczyzna, który szukał doktor Romy przez lata i dlaczego ona się przed nim ukrywa.

Roma Jasińska pochodzi z małej wioski pod Krakowem i jest córką rolnika i fryzjerki. W młodości marzy by zostać lekarzem i z determinacją robi wszystko, by tym lekarzem zostać. Wyrusza w długą trudną podróż za swoimi marzeniami. Mimo, że jest osobą o dobrym sercu, szczerą i prawą jej droga wcale nie jest różowa, wręcz przeciwnie odniosłam wrażenie, że życie jak to życie, nieustannie rzuca jej kłody pod nogi. Jednak ona tak łatwo się nie poddaje i dzielnie walczy o to co dla niej najważniejsze. I o tym właśnie jest ta książka o spełnianiu marzeń. Autorka pokazuje także, że wszyscy ludzie których spotkamy na swojej drodze nie pojawiają się na niej przez przypadek, tylko w jakimś konkretnym celu, by zostać naszymi przyjaciółmi, lub by dać nam lekcję życia. 

Wiele w tej książce można znaleźć życiowej mądrości i zdań, które skłaniają do refleksji. "Tamta kobieta" pokazuje jak wiele w naszym życiu zależy od nas samych, a podejmując decyzje musimy się liczyć z ich konsekwencjami zarówno tymi złymi jak i dobrymi. Na świeżo po lekturze pokuszę się o stwierdzenie, że mam ochotę stać się lepszym człowiekiem, bardziej wrażliwym na otaczający świat i serdecznym dla innych. To takie moje bardzo osobiste odczucia i przemyślenia, a Wam gorąco polecam po prostu ją przeczytać tą niezwykłą powieść.   


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...